Aliexpress Hesap Kapatma (Silme) | Üyelik İptali

Aliexpress Hesap Kapatma (Silme) | Üyelik İptali

Makalede Aliexpress hesap kapatma (silme) yani üyelik iptali işlemi anlatılıyor ve “Aliexpress hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor.

Aliexpress, 2010 yılında kurulmuş bir e-ticaret sitesidir. Bu sitede çoğunluğunu Çin’li satıcıların oluşturduğu kişiler uluslar arası ürün satışı yapmaktadırlar. Bu site ülkemizde oldukça popülerdir. Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu milyonlarca kişi arasında çeşitli nedenlerle hesabını kapatmak isteyenler elbette olacaktır. Bu makalemizde söz konusu kullanıcılar için Aliexpress hesap kapatma işlemini anlatacağız.

Aliexpress hesabı nasıl kapatılır?

Aliexpress hesap kapatma işlemi oldukça basittir. Bu işlemi yapabilmeniz için size ait hesabın kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız işleme başlayalım… İlk olarak İnternet bağlantısı olan herhangi bir dizüstü veya masaüstü bilgisayardan aşağıdaki Aliexpress hesap kapatma linkine tıklayın.

Aliexpress Hesap Kapatma Linki: https://accounts.aliexpress.com/user/organization/deactive_account.htm

Yukarıdaki bağlantı sizi doğrudan hesap kapatma sayfasına yönlendirecek. Bu sayfadaki ilk kutucuğa Aliexpress’te kayıtlı olan e-posta adresinizi yazın. Ardından ikinci kutucuğa “Deactivate my account.” yazın. Ardından hesabınızı neden kapattığınızı belirtmeniz gerekiyor. Bunun için “I registered by mistake I don’t need this account.” seçeneğini işaretleyin ve sayfanın altında bulunan kırmızı renkli “Deactivate my account.” düğmesine tıklayın. Bu tıklama sonrasında bir onay penceresi açılacak. Bu pencereden işlemi onaylayın. Böylelikle Aliexpress hesap kapatma işlemini tamamlamış olursunuz.

Adım Adım Aliexpress Hesap Kapatma

İlk olarak İnternet bağlantısı olan herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan aliexpress.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın ve aşağıdaki adımları takip edin.

Aliexpress Hesap Kapatma 1. Adım

1. Adım – Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “My Aliexpress” bağlantısına tıklayın. Söz konusu bağlantı mavi dikdörtgen içerisindedir.

Aliexpress Hesap Kapatma 2. Adım

2. Adım – Yukarıdaki görüntüde de mavi dikdörtgen içerisine alınmış “Account Setting” bağlantısına tıklayın.

Aliexpress Hesap Kapatma 3. Adım

3. Adım – “Account Settings” bağlantısına tıkladıktan sonra açılan pencerenin sol kısmında bulunan “Edit Settings” bağlantısına tıklayın.

Aliexpress Hesap Kapatma 4. Adım

4. Adım – Açılan sayfadan mavi dikdörtgen içerisine aldığımız “Edit Member Profile” bağlantısına tıklayın.

4. Adımı da tamamladıktan sonra yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki “Deactive Account” bağlantısına tıklayın. Bu tıklama sizi hesap kapatma işlemini tamamlayacağınız sayfaya yönlendirecek.

Aliexpress Hesap Kapatma Son Adım

5. Adım – Ekran görüntüsünde belirtilen alanları doğru bir şekilde doldurun ve kırmızı renkli “Deactivate my account.” düğmesine tıklayın.

Kırmızı renkli düğmeye tıkladıktan sonra bir onay penceresi açılacak. Bu pencereden hesap kapatma işlemini onaylayın. Hepsi bu kadar! Böylelikle Aliexpress hesap kapatma işlemini tamamlamış olacaksınız. Satın aldığınız bir ürünle ilgili devam eden işleminiz varsa, söz konusu işlem tamamlanana kadar hesap kapatma işini ertelemenizi tavsiye ediyoruz.

Aliexpress Hesap Kapatma (Silme) | Üyelik İptali” üzerine bir düşünce

  1. Altuğ D. Arslan

    Hesabımda görülmesini istemediğim bazı alışverişlerim vardı. Siparişlerimi silsem de içim rahat etmiyordu. Sayenizde Aliexpress hesabımı kapattım. Problemimi çözüme kavuşturduğunuz için teşekkür ederim.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.