BiP Hesap Kapatma | Bip hesabı nasıl kapatılır?

BiP hesap kapatma anlatılıyor. “BiP hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor ve BiP hesabını kapatanların dikkat etmesi gerekenler listeleniyor.

Bir, iOS ve Android işletim sistemli telefonlarda kullanılabilen bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Turkcell tarafından geliştirilmiştir ve ücretsiz olarak insanların kullanımına sunulmuştur. Ülkemizde geliştirilen en başarılı mobil uygulamalardan biridir. Özellikleri gerçekten güzel ve bizden bazı şeyler barındırdığı için sevdiğim bir uygulama. Bu uygulama oldukça fazla kişi tarafından kullanılıyor. Bu kullanıcılar arasında hesabını kapatmak isteyenler elbette olacaktır. Bu makalemizde BiP hesap kapatma işlemini anlatacağız.

BiP Hesabınızı Kolayca Kapatın

Bip hesap kapatma işlemi oldukça basittir. İlk olarak cep telefonunuzdan Bip uygulamasını açın. Uygulama açıldıktan sonra sol üst köşedeki menü simgesine dokunun. Menü simgesine dokunduktan sonra bir menü penceresi açılacak. Bu menüden “Ayarlar” sekmesine dokunun. Böylelikle “Ayarlar” penceresi açılacak. Ayarlar kısmından “Hesabım” sekmesine dokunun. Bu dokunmanın ardından açılan sayfadan “Hesabımı sil.” bağlantısına dokunun. Ardından Bip hesap kapatma işlemini onaylayın. Hesap kapatma işlemini onayladığınızda, sizi başlangıç ekranına yönlendirir. Bu ekrandan çıkın ve uygulamayı telefonunuzdan silin. Böylelikle Bip hesap kapatma işlemini tamamlamış olursunuz. Unutmayın, Bip hesabınızı kapattığınızda, Bip tarafından saklanan tüm verileriniz silinir.

Adım Adım BiP Hesap Kapatma

Yukarıdaki anlatım ile BiP hesabınızı kapatmanıza yardımcı olmadıysa aşağıdaki ekran görüntülerini kullanarak hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz. Konuyla ilgili başka bir problemle karşılaşırsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

BiP Hesap Kapatma 1. Adım

Uygulamayı açın ve sol üst kısımdaki menü düğmesine dokunun.

BiP Hesap Kapatma 2. Adım

Ayarlar sekmesine dokunun ve açılan sayfadan “Hesabım” sekmesine dokunun.

BiP Hesap Kapatma 3. Adım

Açılan pencereden “Hesabımı sil.” sekmesine dokunun. Ardından açılan pencereden hesap kapatma işlemini onaylayın.

BiP Hakkında

BiP bir Türk uygulaması olduğu için, bu uygulamaya ait olan hesabınızı kapatmanızı istemiyorum. BiP sayesinde arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz. Onlara fotoğraf ve video gönderebilirsiniz. BiP, Whatsapp gibi grup kurmanıza da imkan sağlayan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Sesli ve görüntülü arama özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca:

  1. Faks çekme özelliği bu uygulamayı kullananlar için büyük kolaylıktır.
  2. Hem yazılı hem de sözlü çeviri yapabilmektedir.
  3. Kaybolan mesaj özelliği uygulamanın enfes artılarından bir tanesi.
  4. Spor, Teknoloji ve Haber kanalları bulunmaktadır.

Yiğit Özgür’ün sadece BiP için tasarladığı çıkartmalar ve Türk usulü çıkartmalar da uygulamada yer almaktadır.

BiP Hesap Kapatma | Bip hesabı nasıl kapatılır?” üzerine 4 düşünce

  1. Özgür

    Rehberimden telefon numarası silemiyorum bu uygulama yüzünden. Ayarlardan senkronizasyonu durdurup tüm rehberi silip, yeniden yazdığım ve güncellenmesini engellediğim halde rehberimden telefon numarası silmeme engel oluyor. Bildiğim en lanet program!

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.