Dropbox Hesap Kapatma | Dropbox hesabı nasıl kapatılır?

Dropbox Hesap Kapatma | Dropbox hesabı nasıl kapatılır?

Dropbox hesap kapatma işlemi anlatılıyor ve “Dropbox hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Ziyaretçiler için Dropbox hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Dropbox, farklı cihazlarda senkronize iş yapmak isteyen kullanıcılar için dosya barındırma hizmeti veren bir şirkettir. Kullanıcılarına 2048 megabayt ücretsiz depolama alanı sunan uygulama tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popülerdir. Bu makalemizde çeşitli nedenlerle Dropbox hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyen ziyaretçilerimize yardımcı olacağız.

Dropbox Hesabınızı Kolayca Kapatın

Dropbox hesap kapatma işlemi oldukça basittir. Hesabınızı kapatmanız için kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Dropbox hesabınızı telefonunuzda yüklü olan uygulama üzerinden kapatamazsınız. Hesap kapatma için ilk olarak herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan dropbox.com adresine girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Oturum açtıktan sonra aşağıdaki hesap kapatma bağlantısına tıklayın.

Dropbox Hesap Kapatma Linki: https://www.dropbox.com/account/delete

Linke tıkladıktan sonra “Are you sure you want to delete your junk[at]hesapkapatma.org Dropbox account?” yazan bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki ilk alana hesabınızın şifresini girin. Ardından da “Why are you leaving?” alanından hesap kapatma nedeninizi belirtin. Bu alandan hesap kapatma nedeninizi belirttikten sonra mavi etiketli “Delete My Account” düğmesine tıklayın. Böylelikle Dropbox hesabınız kapanmış olur. Dropbox hesap kapatma işlemi bu kadar. Hesabınızı kapatmadan önce dosyalarınızı sabit diskinize kaydetmeyi lütfen unutmayın.

Dropbox hesabı kapanınca ne olur?

Hesabınızı kapattığınızda aşağıdaki listede belirtilen durumlar meydana gelir. Bu nedenle hesabınızı kapatmadan önce iyi karar verin ve verilerinizi yedekleyin.

  • Hesabınızda bulunan dosya ve klasörlere erişiminiz kalkar.
  • Hesabınızdaki dosyaları düzenleyemezsiniz.
  • Paylaşılanlar klasöründe bulunan ögelerinize erişiminiz ortadan kalkar.
  • 60 gün sonra kapattığınız hesaptaki dosyalar kalıcı olarak silinir.
  • Hesap verileriniz ve dosyalarınız Dropbox sunucularından kaldırılır.
  • Kapatılan hesaba tekrar giriş söz konusu değildir.

Dropbox hesabınızla ilgili problem yaşıyorsanız, bu nedenle hesabınızı kapatmayın. Dropbox forumlarından yaşadığınız problem ile ilgili çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca Dropbox yardım ekibi ile iletişime geçip problemlerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Dropbox nedir?

Dropbox, dosya barındırma hizmeti veren bir Amerikan şirketidir. Şirket San Francisco’dan yönetilmektedir. Bulut depolama, dosya senkronizasyonu, kişisel veri depolama hizmetleri bulunan şirket dosya paylaşımını da kolaylaştırmaktadır. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü öğrencilerinden Drew Houston ve Arash Ferdowsi tarafından 2007 yılında kurulmuştur. Dropbox kullanıcısının bilgisayarında özel bir klasör açar ve bu klasördeki dosyaları kendi sunucularına aktarır. Bu dosyalara Dropbox’ın yüklü olduğu ve kullanıcı girişi yapılan her yerden erişilebilir. Dropbox kullanıcılarına ücretsiz olarak 2 GB alan vermektedir. Ayrıca bireysel ve ticari kullanımlar için ücretli paketleri de bulunmaktadır. Microsoft Windows, Apple macOS ve Linux işletim sistemiyle çalışan bilgisayarlarla çalışabilmektedir. Ayrıca Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemine sahip mobil cihazlarda da Dropbox kullanılabilir. Neredeyse tüm platformlarda kullanılabilir olması Dropbox’ın kullanıcı sayısını arttırmaktadır.

Dropbox CoffeeScript, Go ve Python programlama dilleri kullanılarak oluşturulmuştur. Şuanda 22 ayrı dilde hizmet vermektedir. Maalesef bu dillerin arasında Türkçe yoktur. Çevrimiçi yedekleme sektöründe faaliyet gösteren şirket Alexa’da 72. sıradadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.