Facebook Arama Geçmişini Silme ve Görüntüleme

Makalede Facebook arama geçmişini silme yani temizleme işlemi anlatılıyor. İşlemin nasıl yapıldığı bilgisayar ve telefon üzerinden ayrı ayrı anlatılıyor. İşlemi yaparken Facebook arama geçmişinizi de görüntüleyebiliyorsunuz. Bu işlem Facebook arama çubuğu verilerinin temizlenmesini de kapsamaktadır.

Facebook Arama Geçmişini Silme (Telefondan ve Bilgisayardan)
Reklamlar

Facebook, insanların bilgi alışverişi yapmasını ve iletişime geçmesini sağlayan bir sosyal paylaşım sitesidir. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popülerdir. Ülkemizde İnternet’e erişimi olup da Facebook’a üye olmayan neredeyse yok. Facebook‘u milyonlarca kişi kullansa da gizliliğine önem verenlerin sayısı yok denecek kadar az. Örneğin, Facebook üzerinden yaptığınız aramaların kaydedildiğini ve istediğiniz zaman bu aramalara erişebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet! Facebook yaptığınız aramaları kaydediyor ve bu aramaları istediğiniz zaman görüntüleyebiliyorsunuz. Peki bu arama sonuçları nereden görüntülenir ve nasıl silinir? Facebook arama geçmişinizi görüntülemek veya silmek için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Reklamlar

Bilgisayardan Facebook Arama Geçmişini Silme

İlk olarak bilgisayarınızda yüklü olan İnternet tarayıcınızı çalıştırın. Ardından facebook.com adresine girin. Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen alanlara tıklayın.

Facebook Arama Geçmişi Silme 1. Adım
Facebook Arama Geçmişi Silme 1. Adım

Ekran görüntüsündeki alan tıkladığınızda “Hareketler Dökümü” sayfasına ulaşacaksınız. Bu sayfanın sol tarafında bir menü var. Bu menüdeki “Daha Fazla” bağlantısına tıklayın. Bu tıklamanın ardından menüye yeni ögeler eklenecek. Bu ögelerden “Ara” bağlantısına tıklayın. Arama sayfasına girdikten sonra sayfanın üstünde bulunan “Arama Kayıtlarını Sil” bağlantısına tıklayın. Bu tıklamanın ardından bir onay penceresi açılacak. Bu penceredeki mavi renkli “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna tıklayın ve işlemi tamamlayın. Bilgisayardan Facebook arama geçmişini silme işlemi bu kadar.

Reklamlar

Telefondan Facebook Arama Geçmişini Silme

Telefonunuzda yüklü olan Facebook uygulaması üzerinden arama geçmişini silme işlemi daha kolaydır. İlk olarak akıllı telefonunuzdaki Facebook uygulamasını açın. Ardından arama çubuğuna dokunun.

Telefondan Facebook Arama Geçmişi Temizle 1. Adım
Telefondan Facebook Arama Geçmişi Temizle 1. Adım

Arama çubuğuna dokunduktan sonra eski aramalarınız ekrana gelir. Bu ekrandaki “Düzenle” bağlantısına dokunun. Bu dokunma sizi hareket dökümü sayfasına yönlendirecek. Bu sayfadaki “Arama Kayıtları Sil” bağlantısına dokunun.

Facebook Telefondan Arama Geçmişi Silme 2. Adım
Facebook Telefondan Arama Geçmişi Silme 2. Adım

Yukarıda yerini gösterdiğimiz “Arama Kayıtlarını Sil” bağlantısına dokunduktan sonra bir onay penceresi açılacak. Bu onay penceresini aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

Reklamlar
Telefondan Facebook Arama Geçmişi Silme Son Adım
Telefondan Facebook Arama Geçmişi Silme Son Adım

Bu onay penceresindeki “Onayla” düğmesine dokunun. Böylelikle telefonunuzdan Facebook arama geçmişini temizlemiş olursunuz. Telefondan arama geçmişi silme işlemi bu kadar!

Reklamlar

Yukarıda hem bilgisayardan hem de telefondan Facebook arama geçmişi silme yani temizleme işlemini anlattık. Konuyla ilgili olarak yukarıda anlatılanlar dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen bu alana isminizi girin