Facebook Hesap Dondurma | Facebook hesabı nasıl dondurulur?

Facebook Hesap Dondurma | Facebook hesabı nasıl dondurulur?

Sayfada “Facebook hesabı nasıl dondurulur?” sorusu cevaplanıyor. Facebook hesap dondurma işlemi anlatılıyor ve hesap dondurma linki ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Daha önceki makalemizde Facebook hesap kapatma işlemini anlatımıştık. Facebook, Mark Zuckerberg tarafından kurulmuş bir sosyal paylaşım sitesidir. 2004 yılında kurulan Facebook’un iki milyara yakın aktif kullanıcısı var. Yani İnternet’e erişimi olan hemen hemen herkes Facebook’u kullanıyor. Bu durum Türkiye için de geçerli. Facebook‘un Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı var. Bu kullanıcılar arasında çeşitli sorunlar yaşayan veya belirli bir süre Facebook’a ara vermek isteyenler elbette olacaktır. Bu makalemizde Facebook’a çeşitli nedenlerle ara vermek isteyen kullanıcılar için Facebook hesap dondurma işlemini anlatacağız.

Facebook Hesabınızı Kolayca Dondurun

Facebook hesap dondurma işlemi oldukça basittir. İşlemi hem telefonunuzdan hem de masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Bir hesabı dondurabilmemiz için o hesaba giriş yapabiliyor olmamız lazım. Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız hesap dondurma işlemini anlatmaya başlayabiliriz.

Telefondan Facebook Hesap Dondurma

İlk olarak akıllı telefonunuzda yüklü olan Facebook uygulamasını açın. Ardından sol alt kısımdaki simgeye tıklayın. Söz konusu simgeyi bulamayanlar aşağıdaki ekran görüntüsünden yardım alabilirler.

Telefondan Facebook Hesap Dondurma

Okla gösterilen simge ve bağlantılara dokunarak hesap ayarları sayfasına ulaşın.

Yukarıda konumunu gördüğünüz simgeye dokunduktan sonra açılan pencerenin altında ayarlar sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye de dokunuyoruz ve hesap ayarları sayfasını açıyoruz. Hesap ayarlarını açtıktan sonra “Genel” sekmesine dokunuyoruz. Bu dokunuşun ardından hesabımızın genel ayarlar sayfasına erişmiş oluyoruz. Bu sayfadaki “Hesabı yönet. Hesap vârisi ve hesap dondurma ayarı.” yazan sekmeye dokunuyoruz. Bu dokunuşun ardından açılan penceredeki “Dondur.” bağlantısına dokunuyoruz. Bu dokunmanın ardından Facebook bizden hesabımızın şifresini istiyor. Hesabınızın şifresini girin ve hesap dondurma işlemini tamamlayın. Telefondan Facebook hesap dondurma bu kadar!

Bilgisayardan Facebook Hesap Dondurma

Bilgisayardan Facebook hesabını dondururken yine hesabımıza giriş yapabiliyor olmamız gerekiyor. İlk olarak facebook.com adresine bağlanın ve hesabınıza giriş yapın. Ardından aşağıdaki hesap dondurma bağlantısına tıklayın.

Facebook Hesap Dondurma Linki: https://www.facebook.com/deactivate/

Yukarıdaki hesap dondurma linki sizi doğrudan işlemin son adımına yönlendirecek. Bu tıklamanın ardından sizi “Devam etmek için lütfen şifrenizi girin.” başlıklı bir sayfa karşılayacak. Bu sayfaya profilinizin şifresini girin ve mavi renkli devam düğmesine tıklayın. Devam düğmesine tıkladıktan sonra Facebook hesap dondurma işlemi tamamlanmış olur.

Hesabımı dondurduğumda ne olur?

Facebook hesabınızı dondurduğunuzda, sanki daha önce Facebook’a hiç kayıt olmamış gibi olur. Profilinizde bulunan görseller ve diğer veriler başkaları tarafından görüntülenemez. Ayrıca dondurulan Facebook hesabımı açmak çok kolaydır. Bunun için kullanıcı adı ve şifrenizle Facebook’a giriş yapmanız yeterlidir.

  1. Hesabınızı dondurduğunuzda istediğiniz zaman geri dönmeyi tercih edebilirsiniz.
  2. Hesabınızı dondurursanız, Facebook’taki diğer kişiler profilinizi göremez.
  3. Gönderdiğiniz mesajlar görülmeye devam edebilir.
  4. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yaparak hesabınızı etkinleştirebilirsiniz.
  5. Hesabınızı aktifleştirdiğinizde tüm fotoğraf, video ve diğer verileriniz geri yüklenir.

Facebook Hesap Dondurma | Facebook hesabı nasıl dondurulur?” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.