Foursquare/Swarm Hesap Kapatma | Nasıl kapatılır?

Foursquare/Swarm Hesap Kapatma | Nasıl kapatılır?

Foursquare veya Swarm hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Hesap kapatma linki paylaşılıyor. “Foursquare veya Swarm hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor.

Foursquare, konum tabanlı bir sosyal ağdır. 2009 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Dennis Crowley ve Naveen Selvadurai tarafından kurulan bu ağ, 2014 yılında Swarm adında bir uygulamasını piyasaya sundu. Bu uygulama ile konum belirten gönderi özelliği Swarm’a aktarıldı. Her ne kadar Swarm’a bölündükten sonra popülaritesi azalsa da Foursquare ve Swarm’ın ciddi bir kullanıcı sayısı var. Bu sayının dünya genelinde 50 milyona yaklaştığı düşünülüyor. Bu kadar çok kullanıcı arasında elbette hesabını kapatmak isteyenler olacaktır. Bu makalemizde Foursquare/Swarm hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyenlere yardımcı olacağız.

Foursquare/Swarm hesabı nasıl kapatılır?

Foursquare ve Swarm hesap kapatma işlemine başlayabilmeniz için bilmeniz gereken tek bir şey var, o da giriş bilgileriniz. Foursquare ve Swarm hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini biliyorsanız başlayalım.

İlk olarak masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan tr.foursquare.com adresine girin. Sağ üst köşedeki giriş düğmesine tıklayın ve açılan pencereden hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.

Foursquare/Swarm Hesap Kapatma: https://tr.foursquare.com/delete_me

Hesap kapatma linkine tıkladığınızda “Delete Account” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki “Why are you leaving Foursquare and Swarm?” alanından hesap kapatma nedenimizi belirtmemiz gerekiyor. Bu kısımda ilk nedeni seçerek işleme devam edebilirsiniz. Nedenimizi de belirttikten sonra Delete Account yazan kırmızı düğmeye tıklıyoruz. Bu tıklamanın ardından bir pencere açılacak. Bu pencereye hesabımızın şifresini giriyoruz ve yeşil renkli Confirm düğmesine tıklıyoruz.

Böylelikle hem Foursquare hem de Swarm hesabımız kapatılmış oluyor. Kapatma işleminden sonra profilinizi kimse görüntüleyemez. Hesabınızla ilgili veriler arama motoru sonuçlarından zamanla çıkarılacaktır.

Adım Adım Foursquare/Swarm Hesap Kapatma

Foursquare ve Swarm Hesap Kapatma 1. Adım

Foursquare resmi İnternet sitesine girin ve sağ üst köşedeki “Giriş Yap” düğmesine tıklayın.

Foursquare ve Swarm Hesap Kapatma 2. Adım

Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

Foursquare ve Swarm Hesap Kapatma 3. Adım

Hesap kapatma nedeninizi belirtin ve aşağıdaki kırmızı düğmeye tıklayın.

Foursquare ve Swarm Hesap Kapatma 4. Adım

Açılan pencereye hesabınızın şifresini girin ve hesap kapatma işlemini onaylayın.

Unutmayın, Foursquare hesabınızı kapattığınızda Swarm hesabınız da kapatılacaktır. Çünkü iki uygulamanın üyeliği birbirine bağlıdır. Hesabınızı kapattıktan sonra bütün verileriniz bir daha kullanılamayacak şekilde silinecektir. Bu önemli bir husustur, lütfen dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.