Gmail Hesap Kapatma | Gmail hesabı nasıl kapatılır?

Gmail Hesap Kapatma | Gmail hesabı nasıl kapatılır?

Gmail hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Gmail hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor ve Gmail hesap kapatma linki paylaşılıyor.

E-posta, İnternet üzerinden gönderilen dijital mektuptur. Gmail ise Google‘nin sunduğu ücretsiz bir e-posta hizmetidir. İlk olarak 2004 yılında piyasaya sürülen ve davet sistemiyle çalışan Gmail, şuanda 71 dilde milyonlarca kişiye e-posta hizmeti vermektedir. Milyonlarca kullanıcı arasında elbette hesabını kapatmak isteyenler olacaktır. Bu makalemizde Gmail hesap kapatma işlemini yapmak isteyen ziyaretçilerimize yardımcı olacağız.

Gmail Hesabınızı Kolayca Kapatın

Gmail hesap kapatma işlemi oldukça basittir. İlk olarak gmail.com adresini açıyoruz. Ardından e-posta adresi ve şifreyle oturum açıyoruz. Hesaba girdikten sonra aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklıyoruz.

Gmail Hesap Kapatma Linki: https://myaccount.google.com/preferences#deleteservices

Linke tıkladıktan sonra bir sayfa açılacak. Açılan sayfadaki “Ürünleri Sil” sekmesine tıklayın.

Gmail Hesap Kapatma 1. Adım

İlk olarak “Ürünleri Sil” satırına tıklayın.

Bu satıra tıkladıktan sonra kayıtlı olduğunuz Google ürünlerinin listelendiği bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki Gmail satırına tıklayın.

Gmail Hesap Kapatma 2. Adım

Kayıtlı olduğunuz Google hizmetlerinin listelendiği sayfadan Gmail satırına tıklayın ve Gmail hesabınızı kapatın.

Gmail satırına tıkladıktan sonra sizden Google’de oturum açabilmeniz için e-posta adresi isteyebilir. Bu alana farklı bir e-posta adresi girin ve hesabınızı kapatın. Oturum açabilmeniz için sizden istenilen e-posta adresini girerken dikkatli olun. Çünkü diğer Google hizmetlerini bu e-posta aracılığı ile kullanacaksınız.

Hesabını Kapatanların Bilmesi Gerekenler

Hesabınız kapatılacağı için, Gmail hesabınızı kullanarak kayıt olduğunuz forumlar, sosyal paylaşım siteleri, banka hesapları ve diğer platformlardaki adresinizi güncellemeniz gerekmektedir. Çoğu sistem e-posta adresi güncellerken onay maili istediği için, bu işlemi hesabınızı kapatmadan önce yapmanızı tavsiye ediyorum. Dikkat etmeniz gereken diğer hususlar ise şöyledir:

  1. Hesabınızı kapattığınızda mail alamaz ve mail gönderemezsiniz.
  2. E-posta hesabınızı bir daha kullanamayacaksınız.
  3. Gelen kutusu ve diğer klasörlerdeki iletilerin tamamı silinecektir.
  4. Gmail kişi listeniz silinecektir.

Gmail hesap kapatma işlemi bu kadar. Konuyla ilgili merak ettiğiniz ne varsa aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.