Instagram Hesap Dondurma | Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Makalede "Instagram hesabı nasıl dondurulur?" sorusu cevaplanıyor. Instagram hesap dondurma işlemi anlatılırken, ziyaretçilere kolaylık sağlaması açısından Instagram hesap dondurma linki paylaşılıyor.

Instagram Hesap Dondurma | Instagram hesabı nasıl dondurulur?
Reklamlar

Daha önceki makalemizde Instagram hesap kapatma işlemini anlatmıştık. Instagram, ücretsiz olarak fotoğraf ve video paylaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. 2010 yılının Ekim ayında kurulan bu uygulama akıllı telefon kullanıcıları arasında hızla yayıldı. Instagram, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popülerdir. Ülkemizde milyonlarca Instagram kullanıcısı var. Bu kullanıcılar arasında çeşitli nedenlerle hesabını dondurmak isteyenler mutlaka olacaktır. Bu makalemizde geçici olarak hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar için Instagram hesap dondurma işlemini anlatacağız.

Reklamlar

Instagram Hesabınızı Kolayca Dondurun

Instagram hesabını dondurmak için hesabın kullanıcı adı ve şifresini bilmelisiniz. Ayrıca telefonunuzda yüklü olan uygulama üzerinden hesap dondurma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Instagram.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Oturum açtıktan sonra aşağıdaki hesap dondurma linkine tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma Linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Bu link sizi hesabınızı geçici olarak kapatacağınız sayfaya yönlendirecek. Söz konusu sayfaya ait ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.

Instagram hesap dondurma sayfasına ait ekran görüntüsü.
Instagram hesap dondurma sayfasına ait ekran görüntüsü.

Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfadaki “Hesabını neden kapatıyorsun?” kısmına “Ara vermek istiyorum.” seçeneğini işaretleyin. Ardından da altındaki alana Instagram profilinizin şifresini girin. Son olarak aşağıdaki “Hesabımı geçici olarak kapat.” düğmesine tıklayın. Böylelikle Instagram hesabınızı dondurmuş olursunuz. Hesabınızı tekrar aktif hale getirebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

Reklamlar

Hesap Dondurma ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı geçici kapattığınızda profiliniz, yorumlarınız, beğenileriniz, fotoğraf ve videolarınız hesabınıza tekrar giriş yapıp, etkinleştirene kadar gizlenir. Hesabınızı dondurmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş sayfasında bulunan şifre hatırlatma bağlantısını kullanabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaparak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Reklamlar

Hesabınızın tanımadığınız kişiler tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız ve bu nedenle hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız buna gerek yok. Hesabınızın gizlilik ayarlarını değiştirerek profilinizin sadece onayladığınız kişiler tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

Hesabınızı dondurmadan önce kullanıcı adı ve şifrenizi sadece sizin ulaşabileceğiniz bir yere kaydedin. Çünkü hesap dondurma işleminden sonra çoğu kişi şifresini veya kullanıcı adını unutabiliyor. Bu da hesabı tekrar aktif hale getirirken sorun yaşanmasına sebep oluyor. Bu hususta dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Instagram hesap dondurma işlemi bu kadar. Konuyla ilgili sorularınız olursa aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

17 YORUM VAR

  1. Hesabımı yaklaşık altı ay önce dondurdum. Şimdi kullanıcı yok diyor. E-posta adresini girince kullanıcı yok diyor. Numaramı deniyorum ona da yok diyor. Giriş yapamıyorum, böyle bir kullanıcı yokmuş. Çok gerildim, yardımcı olursanız sevinirim.

    • Merhaba Azra Hanım,
      Instagram’ın giriş sayfasında “Şifreni mi unuttun?” sayfası var. Bu sayfaya kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi yazarak şifre yenileme bağlantınızı alın. Bu bağlantıyı kullanarak hesabınızın şifresini yenileyin ve telefonunuzdaki uygulamadan kullanıcı adı ve yeni şifrenizle giriş yapın. Böylelikle sorununuzu çözmüş olursunuz. Şifre hatırlama bağlantısını bulamazsanız https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  2. Hesabımı bir haftadan uzun bir süre önce dondurmuştum. Tekrar açtım ve tekrar dondurmak istiyorum ama olmuyor. Bana yardım edebilir misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen bu alana isminizi girin