Instagram Hesap Dondurma | Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Instagram Hesap Dondurma | Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Makalede “Instagram hesabı nasıl dondurulur?” sorusu cevaplanıyor. Instagram hesap dondurma işlemi anlatılırken, ziyaretçilere kolaylık sağlaması açısından Instagram hesap dondurma linki paylaşılıyor.

Daha önceki makalemizde Instagram hesap kapatma işlemini anlatmıştık. Instagram, ücretsiz olarak fotoğraf ve video paylaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. 2010 yılının Ekim ayında kurulan bu uygulama akıllı telefon kullanıcıları arasında hızla yayıldı. Instagram, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popülerdir. Ülkemizde milyonlarca Instagram kullanıcısı var. Bu kullanıcılar arasında çeşitli nedenlerle hesabını dondurmak isteyenler mutlaka olacaktır. Bu makalemizde geçici olarak hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar için Instagram hesap dondurma işlemini anlatacağız.

Instagram Hesabınızı Kolayca Dondurun

Instagram hesabını dondurmak için hesabın kullanıcı adı ve şifresini bilmelisiniz. Ayrıca telefonunuzda yüklü olan uygulama üzerinden hesap dondurma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Instagram.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Oturum açtıktan sonra aşağıdaki hesap dondurma linkine tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma Linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Bu link sizi hesabınızı geçici olarak kapatacağınız sayfaya yönlendirecek. Söz konusu sayfaya ait ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.

Instagram hesap dondurma sayfasına ait ekran görüntüsü.

Instagram hesap dondurma sayfasına ait ekran görüntüsü.

Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfadaki “Hesabını neden kapatıyorsun?” kısmına “Ara vermek istiyorum.” seçeneğini işaretleyin. Ardından da altındaki alana Instagram profilinizin şifresini girin. Son olarak aşağıdaki “Hesabımı geçici olarak kapat.” düğmesine tıklayın. Böylelikle Instagram hesabınızı dondurmuş olursunuz. Hesabınızı tekrar aktif hale getirebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

Hesap Dondurma ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı geçici kapattığınızda profiliniz, yorumlarınız, beğenileriniz, fotoğraf ve videolarınız hesabınıza tekrar giriş yapıp, etkinleştirene kadar gizlenir. Hesabınızı dondurmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş sayfasında bulunan şifre hatırlatma bağlantısını kullanabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaparak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Hesabınızın tanımadığınız kişiler tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız ve bu nedenle hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız buna gerek yok. Hesabınızın gizlilik ayarlarını değiştirerek profilinizin sadece onayladığınız kişiler tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Hesabınızı dondurmadan önce kullanıcı adı ve şifrenizi sadece sizin ulaşabileceğiniz bir yere kaydedin. Çünkü hesap dondurma işleminden sonra çoğu kişi şifresini veya kullanıcı adını unutabiliyor. Bu da hesabı tekrar aktif hale getirirken sorun yaşanmasına sebep oluyor. Bu hususta dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Instagram hesap dondurma işlemi bu kadar. Konuyla ilgili sorularınız olursa aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma | Instagram hesabı nasıl dondurulur?” üzerine 71 düşünce

 1. Soft

  Merhaba,
  Instagram’da birden çok hesabım var. Bir hesaptan izlediğim hikaye diğerinde kişiyi hiç takip bile etmediğim halde izlenmiş gözüküyor. Yani renkli olan halka renksiz gözüküyor ve bu birkaç defadır tekrarlanıyor. Dört hesabım var ama hep aynı iki hesap arasında bu sorun yaşanıyor. Bu sadece görüntü olarak böyle görünüyor olabilir mi? Yoksa karşı taraf da onun hikayesini izlemişim gibi mi görüyordur. Cevaplarsanız çok ama çok sevinirim.

  Cevapla
 2. Tuğba

  Hesabımı acil dondurmak istiyorum dondurup tekrar açtım, yanlışlıkla şimdi 1 hafta beklemem gerektiğini söylüyor. Çok acil kapatmam lazım, davalık bir durumum söz konusu. Lütfen yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
  1. Mete Han Pehlivan Yazar

   Merhaba Tuğba Hanım,
   Sistem dondurulup tekrar açılan hesapların tekrar dondurulmasını bir hafta boyunca engeller. Bu sistemsel bir durumdur, bu durumda maalesef yapılacak bir şey yoktur.

   Cevapla
 3. Kemal Çevik

  Hesabımı dondurdum. Şimdi tekrardan açmak istiyorum ama “1-2 saat sonra tekrar deneyin.” diyor. Neden?

  Cevapla
 4. Gülay

  Hesabımı geçen ay dondurdum ama şuan giremiyorum, girdiğimde de “Böyle bir kullanıcı adı yok.” diyor. Lütfen yardımcı olun.

  Cevapla
  1. Mete Han Pehlivan Yazar

   Merhaba Gülay,
   Büyük ihtimalle hesabının kullanıcı adı veya şifresini yanlış giriyorsun. Eğer giriş bilgilerini hatırlamıyorsan, Instagram’ın giriş sayfasında bulunan şifre hatırlatma bağlantısını kullanabilirsin. E-posta adresine gelen bağlantı ile kolayca hesabına yeni şifre oluşturabilirsin ve bu şifreyle hesabına giriş yaparak hesabını aktif hale getirebilirsin.

   Cevapla
 5. Özlem

  Instgram şifremi unuttum ve Facebook üzerinden de giremiyorum artık. Lütfen yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
  1. Yaren

   Merhaba, acil geri dönüş yapar mısınız? Az önce Instagram hesabımı dondurdum ama hala donduruluyor. İki saat sonra tekrar deneyiniz diyor. Ne yapmam lazım. Ne zaman giriş yapabilirim?

   Cevapla
 6. Azra

  Hesabımı yaklaşık altı ay önce dondurdum. Şimdi kullanıcı yok diyor. E-posta adresini girince kullanıcı yok diyor. Numaramı deniyorum ona da yok diyor. Giriş yapamıyorum, böyle bir kullanıcı yokmuş. Çok gerildim, yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  1. Mete Han Pehlivan Yazar

   Merhaba Azra Hanım,
   Instagram’ın giriş sayfasında “Şifreni mi unuttun?” sayfası var. Bu sayfaya kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi yazarak şifre yenileme bağlantınızı alın. Bu bağlantıyı kullanarak hesabınızın şifresini yenileyin ve telefonunuzdaki uygulamadan kullanıcı adı ve yeni şifrenizle giriş yapın. Böylelikle sorununuzu çözmüş olursunuz. Şifre hatırlama bağlantısını bulamazsanız https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

   Cevapla
 7. birkan kaya

  Ben Birkan Kaya,
  Ne kadar hesabım varsa hepsi kapatılsın. Benim adıma 9 tane Instagram açılmış, sizden ricam bu hesapları kapatın.

  Cevapla
 8. Oya

  Ben buradan hesabımı dondurdum, 3 gün oldu tekrar açtım ve fotoğraflarımın hepsi gitmiş. Fotoğraflar geri gelecek mi acaba?

  Cevapla
 9. Elif Eraslan

  Ben şifremi hatırlamıyorum fakat Instagram’ı mı dondurmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 10. Hayati

  Ben bu işlem ile dondurdum ama tekrar açamıyorum. Kullanıcı adı ve şifreyi doğru yazmama rağmen…

  Cevapla
  1. AjansAD

   Merhaba, hesabınızı dondurduktan sonra aynı cihazdan giriş yapmaya çalıştığınızda girememe problemi yaşanabiliyor, başka bir cihazdan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

   Cevapla
 11. İrem

  Hesabımı bir haftadan uzun bir süre önce dondurmuştum. Tekrar açtım ve tekrar dondurmak istiyorum ama olmuyor. Bana yardım edebilir misiniz?

  Cevapla
  1. Meryem

   Tekrar kapatman için aradan birkaç günün geçmesi gerekiyor diye biliyorum. En az bir hafta gibi bir şeydi.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.