Instagram Hesap Dondurma | Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Instagram Hesap Dondurma | Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Makalede “Instagram hesabı nasıl dondurulur?” sorusu cevaplanıyor. Instagram hesap dondurma işlemi anlatılırken, ziyaretçilere kolaylık sağlaması açısından Instagram hesap dondurma linki paylaşılıyor.

Daha önceki makalemizde Instagram hesap kapatma işlemini anlatmıştık. Instagram, ücretsiz olarak fotoğraf ve video paylaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. 2010 yılının Ekim ayında kurulan bu uygulama akıllı telefon kullanıcıları arasında hızla yayıldı. Instagram, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popülerdir. Ülkemizde milyonlarca Instagram kullanıcısı var. Bu kullanıcılar arasında çeşitli nedenlerle hesabını dondurmak isteyenler mutlaka olacaktır. Bu makalemizde geçici olarak hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar için Instagram hesap dondurma işlemini anlatacağız.

Instagram Hesabınızı Kolayca Dondurun

Instagram hesabını dondurmak için hesabın kullanıcı adı ve şifresini bilmelisiniz. Ayrıca telefonunuzda yüklü olan uygulama üzerinden hesap dondurma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Instagram.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Oturum açtıktan sonra aşağıdaki hesap dondurma linkine tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma Linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Bu link sizi hesabınızı geçici olarak kapatacağınız sayfaya yönlendirecek. Söz konusu sayfaya ait ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.

Instagram hesap dondurma sayfasına ait ekran görüntüsü.

Instagram hesap dondurma sayfasına ait ekran görüntüsü.

Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfadaki “Hesabını neden kapatıyorsun?” kısmına “Ara vermek istiyorum.” seçeneğini işaretleyin. Ardından da altındaki alana Instagram profilinizin şifresini girin. Son olarak aşağıdaki “Hesabımı geçici olarak kapat.” düğmesine tıklayın. Böylelikle Instagram hesabınızı dondurmuş olursunuz. Hesabınızı tekrar aktif hale getirebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

Hesap Dondurma ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı geçici kapattığınızda profiliniz, yorumlarınız, beğenileriniz, fotoğraf ve videolarınız hesabınıza tekrar giriş yapıp, etkinleştirene kadar gizlenir. Hesabınızı dondurmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş sayfasında bulunan şifre hatırlatma bağlantısını kullanabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaparak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Hesabınızın tanımadığınız kişiler tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız ve bu nedenle hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız buna gerek yok. Hesabınızın gizlilik ayarlarını değiştirerek profilinizin sadece onayladığınız kişiler tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Hesabınızı dondurmadan önce kullanıcı adı ve şifrenizi sadece sizin ulaşabileceğiniz bir yere kaydedin. Çünkü hesap dondurma işleminden sonra çoğu kişi şifresini veya kullanıcı adını unutabiliyor. Bu da hesabı tekrar aktif hale getirirken sorun yaşanmasına sebep oluyor. Bu hususta dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Instagram hesap dondurma işlemi bu kadar. Konuyla ilgili sorularınız olursa aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma | Instagram hesabı nasıl dondurulur?” üzerine 72 düşünce

 1. Fatoş

  Merhaba, ben herhangi bir dondurma yada kapatma işlemi yapmadım ama ona rağmen hesabım açılmıyor. Yani profilim arkadaşlarda görülüyor ama ben giremiyorum. Ne yapabilirim?

  Cevapla
 2. Gizem

  Ben hesabımı dondurmak istedim fakat bana böyle diyor anlamıyorum?

  {"message": "login_required", "error_title": "You Were Logged Out", "error_body": "Please log back in.", "logout_reason": 8, "status": "fail"}

  Cevapla
 3. Anel

  Merhabalar ben Instagram’mımı dondurdum fakat şifremi unuttum, hatırlamıyorum. Mail olarak göndermeye çalışıyorum, sanırım dondurulmuş olduğu için kullanıcı bulunamadı diyor, ne yapmalıyım?

  Cevapla
 4. Mehmet Ali

  Merhaba, ben Facebook üzerinden hesap açtım ve hesabımı kapatmak istiyorum. Lakin şifremi unuttum ve nasıl kapatabilirim yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 5. Beyza Engiz

  Merhaba;
  Ben Instagram hesabıma giriş yapamamaktayım. Hesabımın kapandığına dair hata mesajı aldım. Hesabımı geri almaya dair gerekli yolu takip ettim, ancak geri dönüş gerçekleşmedi. Ne yapabilirim acaba, yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Cevapla
 6. Ece

  Merhaba, dondurma işlemini gerçekleştirdim ama ben hesaba giriş yapamadan açılmış. Şifremi bilen de yok. Bununla sürekli uğraşmak istemiyorum, neyi yanlış yapıyorum.

  Cevapla
 7. Yasemin

  Merhaba ben hesabımı dondurdum, ertesi gün açtım ve açıldı. Bir gün olmadan bir sorun oluştu, hesabıma giremiyorum. Şuan Facebook ile de giriş yapılmıyor. Beklemem falan mı gerekiyor acaba?

  Cevapla
 8. Havva

  Merhaba, ben Instagram hesabımı geçici olarak dondurmak istiyorum ama link açılmıyor. Error vs. diye bir şey yazıyor. Bunu yaklaşık 4 gündür deniyorum ama donduramıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  1. Mete Han Pehlivan Yazar

   Merhaba Havva Hanım,
   Hesap dondurma linklerini kontrol ettik ama herhangi bir problemle karşılaşmadık. İsterseniz işlemi herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan tekrar deneyin. Büyük ihtimalle herhangi bir problemle karşılaşmayacaksınız.

   Cevapla
 9. Nazece

  Instagram hesabımı dondurmak için linke giriş yaptım, oradan bir sebep seçtim ama onaylamadan oradan çıkış yaptım. Şimdi hesabıma giriş yapamıyorum, beni takip eden arkadaşlarımın hesabından kendi hesabıma baktım halen var ama uygulamada giriş yapamıyorum.

  Cevapla
  1. Mete Han Pehlivan Yazar

   Merhaba Nazece,
   Uygulamayı telefonundan kaldırıp, tekrar yükler misin? Ayrıca endişe etmenize gerek yok. Belirli bir süre sonra sorununuz kendiliğinden düzelecektir.

   Cevapla
 10. Siptar

  Dondurma işlemi yaptım ama dondu mu bilmiyorum. Diğer sayfalardan sayfam çıkıyor fakat tekrar açamıyorum. Henüz kapatma işlemi olmadı, aktif hale getirmek için bir kaç saat sonra tekrar deneyin diyor. Yardım edin lütfen, sayfam kapanmasın, kapanırsa nasıl açarım.

  Cevapla
  1. Mete Han Pehlivan Yazar

   Endişe edilecek bir durum yok. Hesabınızı geçici olarak kapatıyorsunuz, yani donduruyorsunuz. Bu aşamada size düşen kullanıcı adı ve şifrenizi kaybetmemek. Ayrıca hesabınızın bağlı olduğu telefon numarası veya e-posta adresi varsa erişiminizi sürdürün yeter. İstediğiniz zaman hesabınıza giriş yaparak Instagram kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

   Cevapla
  2. Nazece

   Bende aynı hatayı yaptım, sayfam açık olmasına rağmen şimdi giriş yapamıyorum. Arkadaşlarımın hesabından benim hesabıma giriliyor ama uygulamadan giriş yapamıyorum.

   Cevapla
 11. Şükran

  Merhaba Mete Bey; Ben hesap kapatma veya dondurma işlemi yapmadığım halde hesabıma giriş yapamıyorum. Hesabımı geri istiyorum, ne olur ? Ne yapmam gerek? Giriş oluyor gibi görünüyor ama hiç birşey görünmüyor. “Challenge_”” diye bir uyarı verdi.

  Cevapla
  1. Mete Han Pehlivan Yazar

   Merhaba Şükran Hanım; Instagram kullanıcı adınızı bu yorumumuza cevap olarak ekleyebilir misiniz? Cevabınız onaylanmadan başkaları tarafından görüntülenemez, biz incelememizi yaptıktan sonra mesajınızı onaylamadan siler ve çözüm yolunu size bildiririz.

   Cevapla
  2. Nazece

   Merhaba Şükran Hanım,
   Şuan bende aynı durumu yaşıyorum Instagram’ıma giriş yapamıyorum. Acaba sizin sorununuz düzeldi mi?

   Cevapla
 12. Buse

  Instagram hesabımı dondurmak istiyorum fakat dondurup tekrar açtıktan sonra takip ettiklerim, takipçilerim ve fotoğraflarım silinmiş oluyor mu?

  Cevapla
 13. İsa

  İyi günler çok güzel bir profilim vardı bu sayfadan ara vermek istedim lakin tekrar giriş yapıp girmek istediğimde böyle bir kullanıcı adı bulunmamaktadır gibi ifadeler çıkıyor hesabımın kapandığından korkuyorum neden hesabıma giriş yapamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
  1. Mete Han Pehlivan Yazar

   Merhaba İsa Bey,
   Endişe etmenize gerek yok, hesabınızı kalıcı olarak kapatmadınız, sadece geçici olarak kapattınız yani dondurdunuz. Şimdi herhangi bir işlem yapmadan, 24 saat bekleyin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın. Böylece hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Yine sorun yaşarsanız bize buradan bildirebilirsiniz.

   Cevapla
 14. Mete Aksoy

  Hesabı dondurdum şimdi “1-2 saate geri deneyin.” diyor. Telefon numarasından açacağım ama böyle kayıtlı Instagram yok diyor. Ne yapacağım ben?

  Cevapla
  1. Mete Han Pehlivan Yazar

   Merhaba Mete Bey,
   İşlem anından sonra işlem yapabilmeniz için 24 saat geçmesi gerekmektedir. 24 saat sonra tekrar denediğinizde sorununuzun kalmadığını göreceksiniz.

   İyi günler dileriz.

   Cevapla
 15. Bayram

  Bana birisi Instagram hesabını kapattım dedi. Ben de mesajları silmemiştim, mesajlar kısmından ismini yazarak profiline baktım. Beni takip eden biri onu hala takip ediyor olarak gözüküyor ve benim hem takip ettiğim kişilerden hem de takipçilerimden çıkmış olarak gözüküyor. Profilinde ise diyelim benle 311 takipçisi var, 295 takip ettiği var, bana dondurdum dedikten sonra baktım oralardan birer kişi eksilmiş. Yani ben eksilmişim. Diğer takip ettikleri ve takipçileri duruyor. Ayrıca bu hesap gizli fotoğraf ve videolarını görmek için takip et diyor. Sonradan tekrar açtı ama bu sefer onun bana benim ona istek göndermem gerekti? Neden böyle oldu? Daha önce açıp kapayan bir arkadaşım vardı, onda böyle olmadı hiç. Diyelim ki benim takipçilerden Ahmet’in üstündeydi, o kişi benimde takip ettiğim Veli’nin üstüne kapatınca o kişiyi bulamıyordum ve o dediğim yerlerde gözükmüyordu ama açınca dediğim o kişilerin olduğu yere geliyordu arkadaşım ve anlattığım olaydaki gibi tekrar takip isteği atmak gerekmiyordu. Birbirimize sebebi ne admin lütfen aydınlatır mısın?

  Cevapla
 16. Suat

  Merhaba, ben hesabımı dondurmak istedim fakat şöyle bir uyarı geldi:

  Üzgünüz! Hesabınızı sadece hafta da bir kapatabilirsiniz. Bir kaç gün sonra tekrar deneyiniz.

  Bunun ne demek olduğunu anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  1. Mete Han Pehlivan Yazar

   Merhaba Suat Bey,
   Yakın bir tarihte hesabınızı dondurup tekrar açmışsınız. Bir hafta sonra makalede anlattıklarımızı uygulayarak hesabınızı kolayca dondurabilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.