Instagram Hesap Dondurma | Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Instagram Hesap Dondurma | Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Makalede “Instagram hesabı nasıl dondurulur?” sorusu cevaplanıyor. Instagram hesap dondurma işlemi anlatılırken, ziyaretçilere kolaylık sağlaması açısından Instagram hesap dondurma linki paylaşılıyor.

Daha önceki makalemizde Instagram hesap kapatma işlemini anlatmıştık. Instagram, ücretsiz olarak fotoğraf ve video paylaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. 2010 yılının Ekim ayında kurulan bu uygulama akıllı telefon kullanıcıları arasında hızla yayıldı. Instagram, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popülerdir. Ülkemizde milyonlarca Instagram kullanıcısı var. Bu kullanıcılar arasında çeşitli nedenlerle hesabını dondurmak isteyenler mutlaka olacaktır. Bu makalemizde geçici olarak hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar için Instagram hesap dondurma işlemini anlatacağız.

Instagram Hesabınızı Kolayca Dondurun

Instagram hesabını dondurmak için hesabın kullanıcı adı ve şifresini bilmelisiniz. Ayrıca telefonunuzda yüklü olan uygulama üzerinden hesap dondurma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Instagram.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Oturum açtıktan sonra aşağıdaki hesap dondurma linkine tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma Linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Bu link sizi hesabınızı geçici olarak kapatacağınız sayfaya yönlendirecek. Söz konusu sayfaya ait ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.

Instagram hesap dondurma sayfasına ait ekran görüntüsü.

Instagram hesap dondurma sayfasına ait ekran görüntüsü.

Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfadaki “Hesabını neden kapatıyorsun?” kısmına “Ara vermek istiyorum.” seçeneğini işaretleyin. Ardından da altındaki alana Instagram profilinizin şifresini girin. Son olarak aşağıdaki “Hesabımı geçici olarak kapat.” düğmesine tıklayın. Böylelikle Instagram hesabınızı dondurmuş olursunuz. Hesabınızı tekrar aktif hale getirebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

Hesap Dondurma ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı geçici kapattığınızda profiliniz, yorumlarınız, beğenileriniz, fotoğraf ve videolarınız hesabınıza tekrar giriş yapıp, etkinleştirene kadar gizlenir. Hesabınızı dondurmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş sayfasında bulunan şifre hatırlatma bağlantısını kullanabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaparak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Hesabınızın tanımadığınız kişiler tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız ve bu nedenle hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız buna gerek yok. Hesabınızın gizlilik ayarlarını değiştirerek profilinizin sadece onayladığınız kişiler tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Hesabınızı dondurmadan önce kullanıcı adı ve şifrenizi sadece sizin ulaşabileceğiniz bir yere kaydedin. Çünkü hesap dondurma işleminden sonra çoğu kişi şifresini veya kullanıcı adını unutabiliyor. Bu da hesabı tekrar aktif hale getirirken sorun yaşanmasına sebep oluyor. Bu hususta dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Instagram hesap dondurma işlemi bu kadar. Konuyla ilgili sorularınız olursa aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma | Instagram hesabı nasıl dondurulur?” üzerine 72 düşünce

 1. Yasemin Aydos

  Merhaba,
  Hesabımı dondurdum ama şimdi ise böyle bir sayfa ve şifre olmadığını söylüyor. Ne yapamam gerekiyor? Acil yardım ederseniz sevinirim.

  Cevapla
 2. Halime

  Merhaba, hesabımı dondurmak istiyorum ama fotoğraflarımın silineceğini duydum, bu doğru mu acaba?

  Cevapla
 3. Yusuf Aydoğdu

  Instagram hesabımı dondurdum, bir saat sonra pişman oldum açmak istedim ama hesap bulunamıyor diyor. Gmail’e kod gidiyor ama hesap bulunmuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

  Cevapla
 4. Zişan

  Instagram kullanıcı adımla şifremi değiştirdim. Sadece dondurma falan yapmadım, tekrar giriş yapmaya çalıştığımda şifre ya da kullanıcı adı yanlış falan demiyor, giriş yapıyormuş gibi oluyor ama beyaz bir sayfa geliyor. Ne yapmam lazım, acil yardım lütfen.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.