Instagram Hesap Kapatma | Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Instagram hesap kapatma işlemi anlatılıyor ve “Instagram hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Ayrıca Instagram hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Instagram Hesap Kapatma | Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Instagram, fotoğraf ve videonun yanı sıra hikâye ve geçici görüntü paylaşmanızı sağlayan popüler bir uygulama. Ülkemizde milyonlarca kişi Instagram’ı kullanıyor. Bu makalemizde çeşitli nedenlerle Instagram hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyen ziyaretçilerimize yardımcı olacağız.

Reklamlar

Instagram Hesabınızı Kolayca Kapatın

Instagram hesabını kapatmak oldukça kolaydır. Hesabınızı kapatabilmeniz için ileri derecede bilgi sahibi olmanız gerekmiyor. Instagram kullanıcı adınızı veya şifrenizi bilmeniz yeterli. Kullanıcı adı ve şifresini bilen kullanıcılar hesaplarını kolayca kapatabilirler. Hesabını telefonundan kapatmak isteyenler Telefondan Instagram Hesap Kapatma başlıklı makalemizi okuyabilirler. Başlayalım… İlk olarak herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan instagram.com adresine giriyoruz.

Reklamlar

Ardından sayfanın alt kısmındaki “Hesabın var mı?” sorusunun yanındaki ‘Giriş Yap’ bağlantısına tıklıyoruz. Bu tıklamanın ardından açılan penceredeki kullanıcı adı ve şifre alanlarını doldurarak hesabımıza giriş yapıyoruz. Başarılı bir şekilde hesaba giriş yaptıysanız aşağıdaki başlıklardan devam edebilirsiniz. Çünkü Instagram’da iki farklı hesap kapatma çeşidi var. Bunlardan birincisi kalıcı olarak Instagram hesap kapatma, ikincisi de geçici olarak Instagram hesap kapatma. Siz hangi yöntemi istiyorsanız o başlığı okuyabilirsiniz.

Reklamlar

Kalıcı Olarak Instagram Hesap Kapatma

Kapatacağınız hesabı bir daha kullanmak istemiyorsanız. Kalıcı bir kapatma istiyorsanız aşağıdaki kalıcı hesap kapatma linkine tıklayabilirsiniz. Hesabınızı kapattığınızda, profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz kalıcı olarak silinir. Linke tıklamadan önce herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan hesabınıza giriş yapmanız gerektiğini unutmayın.

Kalıcı Hesap Kapatma Linki: https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Kalıcı hesap kapatma bağlantısına tıkladığınızda “Hesabını Sil” başlıklı bir pencere açılacak. Bu penceredeki “Hesabını neden siliyorsun?” sorusunun karşısında açılır bir menü var. Bu menüden hesap kapatma nedenini belirtmeniz gerekiyor. Neden belirtirken “Kullanmaya başlamakta zorlandım.” cümlesini seçmenizi tavsiye ederim. Instagram hesabınızı kapattığınızda, aynı kullanıcı adıyla tekrar kaydolamazsınız. Ayrıca bu işlemin dönüşü yoktur. Hesabınızı yeniden etkinleştirmeniz mümkün değildir. Bu nedenle biraz ara vermek isteyenler aşağıdaki “Geçici Olarak Instagram Hesap Kapatma” başlığından devam edebilirler.

Reklamlar

Geçici Olarak Instagram Hesap Kapatma

Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda hesabınız ile fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir ancak silinmez. Bir süre ara vermek ve ortalıktan kaybolmak isteyen Instagram kullanıcıları için en ideal hesap kapatma yöntemidir. Bu yöntem için de yukarıda anlattığımız gibi herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki geçici hesap kapatma linkine tıklayın.

Geçici Hesap Kapatma Linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Geçici olarak hesap kapatma bağlantısına tıkladığınızda “Hesabını Geçici Olarak Kapat” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Sorunun karşısındaki açılır menüden “Ara vermek istiyorum.” cevabını seçmenizi tavsiye ederim. Cevabı seçtikten sonra, şifrenizi girin ve ‘Hesabı Geçici Olarak Kapat’ düğmesine tıklayın. Hesabını geçici olarak kapatan kişilerin Instagram giriş bilgilerini güvenli bir yerde saklaması gerekiyor. Çünkü hesabı tekrar aktif hale getireceklerinde kullanıcı adı ve şifrelerini hatırlamadıkları için sorun yaşayabiliyorlar.

Geçici Olarak Instagram Hesap Kapatma
Hesap kapatma nedenini ekran görüntüsündeki gibi belirtin ve hesabınızın şifresini girin. Ardından da hesabınızı kapatın.

Bilgisayarım yok, Instagram hesabımı kapatamaz mıyım?

Herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayara erişiminiz yoksa, size mobil cihazlar üzerinden Instagram hesap kapatma işlemini anlatabiliriz. İlk olarak cep telefonunuzun İnternet tarayıcısını açın. Ardından tarayıcınızın ‘Masaüstü Sitesi İste’ özelliğini aktif hale getirin. Bu özelliği nereden aktif hale getireceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki ekran görüntüsü size yardımcı olacaktır.

Tarayıcıyı Masaüstü Sitesi İste Modunda Çalıştırma
Cep telefonunuzda yüklü olan tarayıcıyı açın. Ardından tarayıcı seçeneklerine girin ve gerekli özelliği aktif hale getirin.

Cep telefonunuzdaki veya tablet bilgisayarınızdaki İnternet tarayıcısının ‘Masaüstü Sitesi İste’ özelliği aktifse adım adım anlatmaya başlayalım:

  1. Cihazınızdan instagram.com adresini açın.
  2. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın.
  3. Yukarıdaki hesap kapatma bağlantısına tıklayın.
  4. Hesap kapatma nedeninizi belirtin.
  5. Hesabınızın parolasını girin.
  6. Hesap kapatma düğmesine tıklayın.

Bu altı adımın sonunda Instagram hesabınız başarıyla kapatılır. Bu işlemin masaüstü bilgisayar kullanılarak yapılması daha kolaydır.

Reklamlar

Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız, “Instagram Hesap Dondurma” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Konuyla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizden yardım talep edebilirsiniz.

17 YORUM VAR

  1. Merhaba, benim önceki kullandığım hesabım çalındı. Şifreyi ve e-posta adresimi bilmiyorum. Sadece kullanıcı adım var. Ve bu hesabım çalındı. Acil kapatmam gerek! Lütfen yardımcı olur musunuz?

  2. Merhaba,
    Anlattığınız şekilde Instagram hesabımı kapattım. İlerde hesabımı kullanma ihtimaline karşı hesabımı geçici olarak kapattım. Geçici olarak kapatılan hesapların açılabilmesi için belirli bir süre var mı? Bir de kapattığımız hesabın arama motorlarının sonuçlarından silinmesi mümkün mü?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen bu alana isminizi girin