Kik Hesap Kapatma | Kik hesabı nasıl kapatılır?

Kik hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Kik hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Kik hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Kik Hesap Kapatma | Kik hesabı nasıl kapatılır?
Reklamlar

Kik Messenger, telefon gibi mobil cihazlarda kullanılan mesajlaşma yazılımıdır. Kanadalı Kik Interactive firması tarafından iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemi kullanan cihazlar için hazırlanmıştır. Türkiye’de çok fazla Kik kullanıcısı olmasa da bu makalemizde Kik hesap kapatma işlemini anlatacağız.

Reklamlar

Kik Hesabınızı Kolayca Kapatın

Kik hesap kapatma işlemi oldukça kolaydır. Hesabınızı kapatmak için hesabınızı oluştururken kullandığınız e-posta adresini hatırlamalısınız. E-posta adresinizi hatırlıyorsanız işleme başlayabiliriz.

Reklamlar

İlk olarak telefonunuzdan Kik uygulamasını açın. Uygulama açıldığında, ekranın sol üst köşesindeki dişli simgesine dokunun. Dişli simgesine dokunduktan sonra açılan ekrandan “Your Account” sekmesine dokunun. Ardından açılan pencerenin en alt kısmında bulunan “Log Out” sekmesine dokunun. Böylelikle Kik oturumunuzu kapatmış olursunuz. Bu aşamada hesabınız henüz kapatılmadı, işleme devam ediyoruz. Oturumunuzu kapattıktan sonra aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.

Kik Hesap Kapatma Linki: https://ws.kik.com/deactivate

Reklamlar

Linke tıkladıktan sonra hesap kapatma işleminin son sayfası açılacak. Bu son sayfayı aşağıdaki ekran görüntüsünden görebilirsiniz.

Kik Hesap Kapatma Sayfası
Hesap kapatma linkine tıkladıktan sonra açılan sayfaya e-posta adresinizi girin ve “Go!” düğmesine tıklayın. Ardından aşağıdaki aşağıdaki makaleyi okumaya devem edin.

Açılan sayfaya hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresini girin ve yeşil renkli “Go” düğmesine tıklayın. Bu tıklamanın ardından Kik sistemi size bir onay postası gönderecek. Söz konusu e-postayı aşağıdaki ekran görüntüsünden görebilirsiniz.

Kik Hesap Kapatma Onay Postası
Kik sistemi tarafından hesap kapatma işleminin tamamlanması için gönderilen posta.

Kik sistemi tarafından size gönderilen e-postayı açın. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz “Deactivate” düğmesine tıklayın. Bu tıklamanın ardından Kik hesabınız kapatılacak. Kik hesap kapatma işlemini tamamladığınızda sizi bir ankete yönlendirir. Bu anketi doldurmak zorunda değilsiniz. Yukarıdaki adımları takip ederek hesap kapatma işlemini tamamladıktan sonra, uygulamayı telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.

Reklamlar

Kapattığım Kik hesabını tekrar açabilir miyim?

Kik hesabınızı kapatmadan önce giriş bilgilerinizi sadece sizin ulaşabileceğiniz bir yere kaydetmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu bilgiler hesabı tekrar aktif hale getirme işleminde size lazım olacak. Kik hesabınızı tekrar kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin. Bu adımlar:

  1. Kik uygulamasını cep telefonunuza yükleyin.
  2. Uygulamayı açın.
  3. Kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.

Yukarıdaki üç adımı tamamladığınızda hesabınız Kik sistemi tarafından otomatik olarak aktif hale getirilecektir.

Reklamlar

Kik oturumu nasıl kapatılır?

Kik hesabınızı kapatmadan önce oturumunuzu kapatmak zorundasınız. Bunu yukarıda anlatmıştık. Anlatım ile oturumunu kapatamayanlar, aşağıdaki ekran görüntülerini kullanarak Kik oturumlarını kolayca kapatabilirler.

Kik Oturum Kapatma 1. ve 2. Adım
Kik Oturum Kapatma 1. ve 2. Adım
Kik Oturum Kapatma 3. ve 4. Adım
Kik Oturum Kapatma 3. ve 4. Adım

Kik hesap kapatma ile ilgili farklı bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen bu alana isminizi girin