League of Legends (LOL) Hesap Kapatma

League of Legends (LOL) Hesap Kapatma

League of Legends (LOL) hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “League of Legends (LOL) hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor.

League of Legends (LOL), bir video oyunudur. Riot Games tarafından geliştirilen bu video oyunu ülkemizde oldukça popülerdir. Oyuna harcanan zamanın doğru şekilde ayarlanamaması birçok problemi beraberinde getirmektedir. Örneğin, LOL oyunu çoğu ebeveyn tarafından çağımızın vebası olarak görülmektedir. Sebep ne olursa olsun birçok League of Legends oyuncusu hesabını kapatmak istiyor. Bu makalemizde söz konusu oyuncular için League of Legends hesap kapatma işlemini anlatacağız.

League of Legends (LOL) hesabı nasıl kapatılır?

League of Legends oyuncu hesabını kapatmak diğer platformlar kadar kolay değildir. Hesabınızı kapatabilmek için kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Ayrıca LOL destek ekibine konuyla ilgili bilgilendirme formu göndermeniz gerekmektedir. Başlayalım… İlk olarak İnternet bağlantısı olan herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarı kullanarak League of Legends İnternet sitesini açın. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki destek talebi gönderme bağlantısına tıklayın.

LOL Destek Talep Sayfası: https://support.riotgames.com/anonymous_requests/new

Destek talep bağlantısına tıkladıktan sonra “Bir talep gönder.” başlıklı bir pencere açılacak. Açılan bu penceredeki açılır menüden bilet kategorisi seçmemiz gerekiyor. Bu menüden “Hesap yönetimi ya da değişiklikleri hakkında…”  seçeneğini seçmelisiniz. Seçimi yaptıktan sonra biletin konusuna aşağıdaki listede bulunan bilgileri yazmanız gerekiyor. Bu bilgiler:

  1. Hesap Adı (İstemciye giriş yaptığın ad):
  2. Sihirdar Adı (Oyunda arkadaşlarının gördüğü ad):
  3. Oynadığın sunucu:
  4. Hesabını açtığın asıl e-posta adresi:
  5. Hesabın açıldığı tarih:
  6. Hesaba giriş yaptığın konum (Şehir, Ülke):
  7. Hesabınızın silinmesine dair net talimat içeren cümle.

Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurup gönderdikten sonra hesabınız Riot ekibi tarafından kapatılacaktır. Formu doldururken tekrar giriş yapmanız istenebilir. Bu istekle karşılaşırsanız, hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekebilir.

Unutmayın! League of Legends oyununu aktif olarak oynamayı bırakmanız hesabınızı kapatmanızı gerektirmez. Eğer oynamayı bıraktıysanız, hesabınızı kapatmadığınız zaman, hesabınız herhangi bir şekilde silinmez ya da zarar görmez.

Bilmeniz Gerekenler

Hesap kapatma işleminin tamamlanması on beş gün sürer. Hesap silinme sürecinde hesabınıza giriş yapamazsınız. Hesap silinme işleminden sonra silinen verilerin geri getirilmesi mümkün değildir. Eğer hesap kapatma işleminden ötürü pişman olduysanız ve işlemi iptal ettirmek istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız. İşlemi başlattığınız tarihten sonra 10 gün içerisinde işlemi iptal etmek istediğinize dair destek bileti oluşturmanız gerekmektedir.

LOL ekibi yukarıdaki bilgileri tam doldurmazsanız sizden ek bilgiler isteyebilirler. League of Legends hesap kapatma işlemi bu kadar! Konuyla ilgili yukarıda anlatılanlar dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.