Reklam

Linkedin Hesap Kapatma | Linkedin hesabı nasıl kapatılır?

Linkedin hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Linkedin hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Linkedin hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Reklam

Linkedin, iş dünyasındaki kişilerin birbirleri ile bağlantı kurmasını ve bilgi alışverişinde bulunmasını sağlayan sosyal paylaşım platformudur. 28 Aralık 202 tarihinde kurulmuştur. Bu platform işverenlerle iş arayanları bir araya getirmektedir.  Eylül 2016 tarihli verilere göre 106 milyon aktif kullanıcısı vardır. Bu makalemizde çeşitli nedenlerle Linkedin hesap kapatma işlemini yapmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Reklam

Linkedin Hesabınızı Kolayca Kapatın

Linkedin hesap kapatma işlemi basittir. Kapatma işlemi için hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini bilmelisiniz. Ayrıca herhangi bir grupta yöneticiliğiniz varsa, hesabınızı kapatmadan önce söz konusu grupların yöneticiliğinden çıkmalısınız. Başlayalım… İlk olarak Linkedin.com’a girin ve profilinize giriş yapın. Ardından aşağıdaki hesap kapatma bağlantısına tıklayın.

Linkedin Hesap Kapatma Linki: https://www.linkedin.com/psettings/account-management/close-submit

Reklam

Linke tıkladığınızda “Adınız Soyadınız, ayrılacağınız için üzgünüz.” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfada hesabı neden kapattığınızı belirtmelisiniz. Hesap kapatma nedenini seçerken zorlanıyorsanız, “Başka bir LinkedIn hesabım var.” seçeneğini seçmenizi tavsiye ederim. Seçimi yaptıktan sonra mavi renkli “İleri” düğmesine tıklayın.

Reklam
Linkedin Hesap Kapatma 1. Adım

Hesap kapatma nedeninizi belirtin ve “İleri” düğmesine tıklayarak işleme devam edin.

İleri düğmesine tıkladığınızda “Hesabınızı kapatmadan önceki son adım…” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfada bulunan şifre alanını doldurun. Bu kısma hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor.

Linkedin Hesap Silme 2. Adım

Şifrenizi girin ve Linkedin hesabınızı kapatın.

Hesabınızın şifresini girin ve “Hesabı Kapat” düğmesine tıklayın. Böylelikle Linkedin hesabınızı kapatmış olursunuz. Linkedin hesap kapatma işlemi bu kadar.

Bilmeniz Gerekenler

Linkedin hesabını kapatacak kullanıcıların aşağıdaki hususlara dikkat etmesi önemle rica olunur. Hesabınızı kapattığınızda:

  • Hesabınızı kapattığınızda bağlantılarınız silinir.
  • Kapatılan hesabın profiline erişilemez.
  • Kapatılan hesabın mesajlarına erişmek mümkün değildir.
  • Kapatılan hesaba verilen tavsiyeler ve kapatılan hesaptan verilen tavsiyeler silinir.
  • Kapatılan hesap Linkedin’de bulunamaz.

Kapatılan hesapla ilişkilendirilen tüm e-posta adresleri, hesabınızın kapatılmasından itibaren 24 saat içinde yeni LinkedIn hesabı oluşturmada veya başka bir LinkedIn hesabıyla kullanım amacıyla kullanıma hazır olacaktır.

Linkedin Hesap Kapatma | Linkedin hesabı nasıl kapatılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir