Outlook (Hotmail) Hesap Kapatma | Outlook (Hotmail) nasıl kapatılır?

Outlook (Hotmail) Hesap Kapatma | Nasıl kapatılır?

Outlook (Hotmail) hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Hesap kapatma linki paylaşılıyor. “Outlook (Hotmail) hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor.

Hotmail Microsoft’un ücretsiz e-posta sağlayıcısıdır. Temmuz 2012’de adı Outlook olarak değişmiştir. Outlook’ta ücretsiz e-posta sağlayıcısıdır. Hotmail zamanından kalan üyelerle birlikte, Outlook’a kayıtlı 420 milyon kişi vardır. Bu kadar çok kişinin olduğu bir platformdan ayrılmak isteyenler elbette olacaktır. Bu makalemizde Outlook (Hotmail) hesap kapatma işlemini yapmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Outlook (Hotmail) Hesabınızı Kolayca Kapatın

Outlook (Hotmail) hesabını kapatmak oldukça kolaydır. Hesabınızı kapatabilmeniz için e-posta adresinizi ve e-posta adresinizin şifresini bilmelisiniz. Eğer bu bilgilere sahipseniz Outlook (Hotmail) hesap kapatma işlemini anlatmaya başlayabiliriz.

İlk olarak outloook.com’a girin ve giriş bilgilerinizi kullanarak oturum açın. Oturum açtıktan sonra aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.

Outlook (Hotmail) Hesap Kapatma Linki: https://account.live.com/CloseAccount.aspx

Hesap kapatma linkine tıkladığınızda sizden hesabınızın parolasını isteyebilir. Bu kötüye kullanımı engellemek için Microsoft tarafından alınan bir önlemdir. Bu aşamada parolanızı girin ve devam edin. Devam ettiğinizde “adresiniz@hotmail.com hesabının kapatılmaya hazır olduğundan emin olun.” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki mavi renkli “İleri” düğmesine tıklayın. Bu tıklama sizi hesabınızı kapatacağınız sayfaya ulaştıracak. Bu sayfadaki bütün alanları işaretleyin. İşaretlemeleri tamamladıktan sonra sayfanın altında bulunan “Hesabı kapatılmak üzere işaretle.” etiketli düğmeye tıklayın. Böylelikle hesabınızı kapatmış olursunuz.

Outlook (Hotmail) Hesabını Kapatanların Bilmesi Gerekenler

Hesabı kapatılmak üzere işaretlediğinizde sistem size 60 günlük bir süre tanır. Bu süre zarfında kararınızı değiştirerek hesabınıza giriş yapabilir ve hesap kapatma işlemini iptal edebilirsiniz. Altmışıncı günün sonunda hesabınız kalıcı olarak kapatılır. Kalıcı olarak kapatılan hesapların kurtarılması mümkün değildir. Hesabınızı kapatmadan önce Microsoft’un konuyla ilgili hazırladığı sayfadaki uyarı ve hatırlatmaları dikkate almayı unutmayın.

Yönlendirme ve Otomatik Yanıtlama

60 gün süren hesap kapatma işlemi sırasında e-posta adresinize gelen postaları başka bir hesaba yönlendirebilirsiniz. Bu yönlendirme sayesinde irtibat halinde olduğunuz kişilerden gelen postaları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca gelen postalar için otomatik cevap seçeneğini etkinleştirmenizi tavsiye ederim. Bu sayede sizinle iletişime geçen kişilere hesabınızı kapattığınıza dair bilgi verebilirsiniz. Ayrıca size posta gönderenlere yeni iletişim bilgilerinizi bu yolla iletebilirsiniz.

Depolanan Dosyalarınızı İndirin

Bildiğiniz gibi Microsoft’un bulut depolama servisi OneDrive, Outlook hizmetiyle birliktedir. Outlook (Hotmail) hesabınızı kapattığınızda OneDrive hizmetine erişiminiz kesilir. Bu Microsoft hizmetlerini kullanarak depoladığınız hiçbir posta, belge veya fotoğrafa erişemezsiniz. Bu nedenle hesabınızı kapatmadan önce OneDrive hizmetinde barınan tüm verilerinizi bilgisayarınıza indirmenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.