Pinterest Hesap Kapatma | Pinterest hesabı nasıl kapatılır?

Pinterest Hesap Kapatma | Pinterest hesabı nasıl kapatılır?

Pinterest hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Pinterest hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Pinterest hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Pinterest, bilgisayar ve akıllı telefonlardan kullanılabilen bir fotoğraf paylaşım platformudur. 2010 yılında sosyal paylaşım siteleri arasında yerini alan Pinterest, Ben Silbermann, Evan Sharp ve Paul Sciarra tarafından kavramsallaştırılmıştır. Alexa dünya sıralamasında ilk 60 içerisinde olan platformun milyonlarca kullanıcısı var. Bu kullanıcılar arasında gizlilik, güvenlik ve diğer sebeplerle hesabını kapatmak isteyenler elbette olacaktır. Bu makalemizde Pinterest hesap kapatma işlemini yapmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Pinterest Hesabınızı Kolayca Kapatın

Pinterest hesap kapatma işlemi çok kolaydır. Pinterest kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız, hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapatmak için ilk olarak pinterest.com’a girin. Sağ üst köşede bulunan “Oturum aç.” düğmesine tıklayın. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Facebook ile bağlananlar, Facebook hesaplarını kullanarak oturum açsınlar. Bu aşamadan sonra hesap ayarları sayfasına gitmek için aşağıdaki linke tıklayın.

Pinterest Ayarlar Sayfası Linki: https://tr.pinterest.com/settings

Pinterest ayarlar sayfasına geldiğinizde sayfayı biraz aşağıya kaydırın ve “Hesabı devre dışı bırak.” düğmesine tıklayın. Söz konusu düğme ayarlar sayfasının orta kısmında bulunuyor. Düğmeyi göremeyenler aşağıdaki ekran görüntüsüne bakabilirler.

Pinterest hesap devre dışı bırakma düğmesi.

Pinterest hesap devre dışı bırakma düğmesi.

Hesap devre dışı bırakma düğmesine tıkladıktan sonra “Hesabınız devre dışı bırakılsın mı?” başlıklı bir pencere açılacak. Hesabınızı geçici olarak kapatmak istiyorsanız, hesap kapatma nedeninizi belirtin ve kırmızı renkli “Hesabımı devre dışı bırakın.” düğmesine tıklayın. Böylelikle hesabınız geçici olarak kapatılmış olur. Geçici olarak kapatılan hesabınızı yeniden kullanmak isterseniz, hesabınıza giriş yaparak Pinterest profilinizi aktif hale getirebilirsiniz.

Pinterest Hesabını Kalıcı Olarak Kapatmak

Pinterest hesabınızı geçici olarak kapatmak istemiyorsanız bu başlık altında anlatılanları uygulayabilirsiniz. İlk olarak pinterest.com’a girin ve sağ üst köşedeki düğmeye tıklayarak hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Pinterest’in ayarlar sayfasına girin. Ayarlar sayfasını bulamayanlar yukarıdaki ayarlar sayfası linkini kullanabilirler. Ayarlar sayfasına girdikten sonra “Hesabı devre dışı bırak.” düğmesine tıklayın. Açılan pencereden hesap kapatma nedeninizi belirtin  ve “Hesabımı kalıcı olarak kapatın.” bağlantısına tıklayın. Bu tıklamanın ardından e-posta adresinize hesap kapatma işlemini onaylamanız için bir bağlantı gönderilecek. O bağlantıya tıklayın ve hesabınızı kalıcı olarak kapatın. Böylelikle Pinterest hesabınız kalıcı olarak kapatılmış olur.

Pinterest hesap kapatma nedenleri nelerdir?

Bir çok Pinterest kullanıcısı hesabını aşağıdaki nedenlerden dolayı kapatmaktadır. Bu hesap kapatma nedenleri nedenleri şunlardır:

  • Çok fazla e-posta alıyorum.
  • Hesabım ele geçirildi.
  • İlginç Pinler bulamıyorum
  • Geri geleceğim. Sadece ara veriyorum.
  • Kazara başka bir hesap daha açtım.
  • Bir işletme hesabı istiyorum.
  • Pinterest’i kullanmıyor veya beğenmiyorum.
  • Pinterest’i anlamıyorum.
  • Gizlilikle ilgili bir endişem var.

Pinterest Hesap Kapatma | Pinterest hesabı nasıl kapatılır?” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.