Skype Hesap Kapatma | Skype hesabı nasıl kapatılır?

Skype Hesap Kapatma | Skype hesabı nasıl kapatılır?

Skype hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Skype hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Skype hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Skype, İnternet üzerinden telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan bir yazılımdır. VoIP teknolojisini kullanan bu yazılım sayesinde arkadaşlarınızla mesajlaşılabiliyor, onlara ses, doküman ve görüntü dosyaları gönderebiliyorsunuz. Görüntülü görüşme özelliğinin kaliteli olması münasebetiyle oldukça popülerleşti. İlk olarak 2003 yılında yayınlanan yazılımın ülkemizde de oldukça fazla kullanıcısı var. Bu başlıkta çeşitli nedenlerle hesabını kapatmak isteyen kullanıcılara Skype hesap kapatma işlemini anlatacağız.

Skype Hesabınızı Kolayca Kapatın

Önceleri Skype hesabı kapatılamıyordu. Sadece görünür bilgileri değiştirip, ortadan kayboluyorduk. Skype bugünlerde hesap kapatma bağlantısını yayınladı. Artık Skype hesabı kolayca kapatılabiliyor. Şimdi hesap kapatma işlemine başlayalım. İlk olarak hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.

Skype Hesap Kapatma Linki: https://account.live.com/closeaccount.aspx

Hesap kapatma linkine tıkladığınızda güvenlik önlemi olarak tekrar giriş yapmanızı isteyebilir. İsterse giriş yapın, istemezse “Hesabınızı koruyun” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfada hesabınızı kapatmadan önce hesabın size ait olduğunun anlaşılması için doğrulama yapmamız gerekiyor.

Skype Hesap Kapatma 1. Adım

Skype Hesap Kapatma 1. Adım

Birinci adımda hesabınızı koruma amaçlı bir doğrulama ekranı ile karşılaşabilirsiniz. Bu ekrandaki kutucuğa Skype hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresini girin ve “Kod gönder.” düğmesine tıklayın.

Skype Hesap Kapatma 2. Adım

Skype Hesap Kapatma 2. Adım

“Kod gönder.” düğmesine tıkladığınızda, kutucuğa yazdığınız e-posta adresine bir kod gelecek. Bu kodu ikinci adımdaki alana girin. Unutmayın birinci alana girdiğiniz e-posta adresi hesabınızın adresiyle aynı olmalıdır.

Skype Hesap Kapatma 3. Adım

Skype Hesap Kapatma 3. Adım

Söz konusu kod e-posta adresinize yukarıdaki gibi gelecektir. Gelen postadaki kodu kopyalayın ve ikinci adımdaki alana yapıştırın. Ardından işleme devam edin.

Skype Hesap Kapatma 4. Adım

Skype Hesap Kapatma 4. Adım

Dördüncü adımdaki sayfa herkesin karşısına çıkmayabilir. Bu sayfada telefonunuza uygulama kurmanızı tavsiye eden yazılar vardır. Hesabımızı kapatacağımız için burada yazılanların bir önemi yok. Bu nedenle “Hayır, teşekkürler.” bağlantısına tıklıyoruz.

Skype Hesap Kapatma 5. Adım

Skype Hesap Kapatma 5. Adım

Beşinci adımdaki uyarıları dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum. Uyarıları okuduktan sonra “İleri” düğmesine tıklayın. Bu tıklama sizi hesabınızı kapatacağınız sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadaki tüm uyarıları dikkatlice okuyun ve sayfanın en alt kısmına gelin ve “Hesabı kapatılmak üzere işaretle.” düğmesine tıklayın. Böylelikle Skype hesabınız kapatılacak.

Kapatılan hesap nasıl kurtarılır?

Skype hesap kapatma işlemini tamamladığınızda ekrana tam silinme tarihi gelir. Bu tarihten önce hesabınıza giriş yaparak hesap kapatma işlemini iptal edebilirsiniz. Bu tarih hesap kapatma talimatı verildikten 60 gün sonrasıdır. 60 günlük süre zarfında fikrinizi değiştirirseniz hesabınızı kurtarabilirsiniz. 60. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak kapatılır. Kalıcı olarak kapatılan hesabı geri açılması mümkün değildir.

Bilmeniz Gerekenler

  1. Hesabınızı kapatmadan önce, varsa Skype kontörünüzü kullanın.
  2. Skype kontörünüz (varsa) hesap kapandıktan sonra kullanılamaz.
  3. Hesabınız kapandığında, Microsoft veya Xbox hediye kartlarında kalan tüm bakiyeler kaybedilebilir.
  4. Hesabınızı kapattığınızı insanların öğrenmesi için otomatik cevaplama oluşturabilirsiniz.

Hesabını kapatan kullanıcılara Microsoft “Fikrinizi değiştirme ihtimalinize karşı, bir hesabı kalıcı olarak kapatmadan önce 60 gün bekleriz. Bekleme dönemi boyunca hesabınız kapatılmak üzere işaretlenir ama hala mevcuttur. Hesabı yeniden açmak için mevcut hesap güvenlik bilgilerinizi kullanarak kimliğinizi kanıtlamanız gerekir.” uyarısında bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.