Taklit Instagram Hesabını Şikayet Etme ve Kapatma

Taklit Instagram hesabını şikayet etme ve kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Taklit Instagram hesabı nasıl kapatılır?” sorusunun cevabı veriliyor.

Taklit Instagram Hesabını Şikayet Etme ve Kapatma
Reklamlar

Instagram, bir fotoğraf ve video paylaşım platformudur. Söz konusu platform tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popülerdir. Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı vardır. Neredeyse tüm akıllı telefon kullanıcılarının Instagram hesabı vardır. Bu kadar çok kullanıcının olduğu bir ortamda elbette sorunlar da olacaktır. Bu sorunların en çok karşılaşılanı ve en önemlisi taklit Instagram hesaplarıdır. Bu makalemizde taklit Instagram hesabını şikayet etme ve kapatma işlemini anlatacağız.

Reklamlar

Taklit Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Birinin sizi taklit etmesi, sizin adınıza paylaşımlarda bulunması, beğeni yapması ve başka paylaşımları yorumlaması itibarınızın sarsılmasına neden olabilir. Ayrıca bu tarz durumlar yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir. Çoğu taklit hesap dolandırıcılık için kullanıldığından çevrenizdeki insanlara da zarar verebilir. Bu sıkıntılı durumdan kurtulmanızı sağlayacak işlemi anlatmaya başlayalım.

Reklamlar

Sizi veya Arkadaşınızı Taklit Eden Hesabı Kapatın

İlk olarak telefonunuzdan Instagram uygulamasını başlatın. Ardından hesabınızı taklit eden profili açın. Taklit hesabın profiline girdikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek söz konusu profili şikâyet edin. 7 adımda sizi taklit eden hesabı şikâyet edip, kapatabilirsiniz.

1. Adım

Instagram Taklit Hesap Kapatma 1. Adım
Uygulamanızı açın ve sizi taklit eden hesabın profiline girin. Sağ üst köşedeki daire içerisine aldığımız, üç noktalı simgeye tıklayın.

2. Adım

Instagram Taklit Hesap Kapatma 2. Adım
Açılan menüden “Şikâyet et.” sekmesine tıklayın.

3. Adım

Instagram Taklit Hesap Kapatma 3. Adım
Bu tıklamanın ardından yeni bir menü açılacak. Açılan menüden “Uygunsuz” sekmesine tıklayın ve 4. adımdan devam edin.

4. Adım

Instagram Taklit Hesap Kapatma 4. Adım
Bu adımda “Bu hesabı şikâyet et.” başlıklı bir pencere açılacak. Açılan penceredeki “Bu hesabın Instagram’ın topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünüyorum.” cümlesine dokunun.

5. Adım

Instagram Taklit Hesap Kapatma 5. Adım
Açılan pencereden “Hesabı şikâyet et.” sekmesine tıklayın ve 6. adımdan devam edin.

6. Adım

Instagram Taklit Hesap Kapatma 6. Adım
Açılan pencereden “Bu profil bir başkasını taklit ediyor.” sekmesine dokunun.

7. Adım

Instagram Taklit Hesap Kapatma 7. Adım
6. adımdaki tıklamanızın ardından alt bir menü açılacak. Bu menüden beni sekmesine tıklayın. Böylelikle sizi taklit eden hesabı şikâyet etmiş olursunuz.

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda, sizi taklit eden hesapla ilgili şikayetiniz Instagram ekibine iletilir. Eğer hesap gerçekten de sizi taklit ediyorsa kalıcı olarak kapatılır. Eğer sürecin hızlı işlemesini istiyorsanız arkadaşlarınızın da sizi taklit eden hesabı şikayet etmesini sağlayın.

Reklamlar

Instagram hesabımın taklit edilmemesi için ne yapmalıyım?

Taklit hesapların itibarınıza verdiği zararları makalenin başında anlatmıştık. Peki birinin sizi taklit etmesini nasıl önlersiniz. Hesabınızı korumak için aşağıdaki listede yazılanları uygulayabilirsiniz.

  1. Instagram profilinizin kullanıcı adı ve şifresini kimseyle paylaşmayın.
  2. Fotoğraf ve videoların sadece arkadaşlarınız tarafından görülmesini sağlayın.
  3. Tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık isteklerini onaylamayın.
  4. Beğeni ve takipçi arttıran sistemlere dahil olmayın.
Reklamlar

Yukarıdaki listede bulunan dört adım hesabınızın kopyalanmasını engelleyecektir. Taklit Instagram hesabını şikayet etme ve kapatma işlemi bu kadar. Konuyla ilgili sorun yaşayanlar aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirler.

2 YORUM VAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen bu alana isminizi girin