Taklit Twitter Hesabını Şikayet Etme ve Kapatma

Taklit Twitter Hesabını Şikayet Etme ve Kapatma

Taklit Twitter hesabını şikayet etme ve kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Taklit Twitter hesabı nasıl kapatılır?” sorusunun cevabı veriliyor.

Twitter, çevrimiçi haber ve sosyal paylaşım sitesidir. 140 karakterlik paylaşımlara imkan veren bu platform 2006 yılında kurulmuştur. Mart 2016 verilerine göre Twitter‘ın 310 milyon aktif kullanıcısı var. Bu kadar çok kişinin olduğu bir ortamda elbette bazı sorunlar çıkacaktır. Bu sorunlardan en çok karşılaşılanı ise taklit Twitter hesaplarıdır. Bu makalemizde “Taklit Twitter hesabı nasıl kapatılır?” sorusunun cevabını vereceğiz. Bu makale sayesinde taklit Twitter hesabını şikayet etme ve kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Taklit Twitter hesabı nasıl kapatılır?

Birinin Twitter’da sizi taklit etmesi büyük bir problemdir. Sizi taklit eden profil sizin adınıza paylaşım yapabilir, başkalarının gönderilerini favorilerine ekleyebilir veya sizin adınıza başkalarının gönderilerini cevaplayabilir. Tüm bunlar itibarınızın yerle bir olmasına sebebiyet verebilir. Bu tarz durumlar yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir ve özel hayatınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Ayrıca taklit hesaplar genellikle dolandırıcılık için kullanıldığından sadece size değil sevdiklerinize de zarar verebilir. Bu durum kısaca profil sahiplerinin başına gelebilecek en kötü şeylerden biridir. Şimdi taklit Twitter hesabını şikayet etme ve kapatma işlemine geçelim.

Sizin Adınıza Açılmış Twitter Hesabını Kapatın

Twitter’da sizi veya bir tanıdığınızı taklit eden sahte hesabı şikayet edip kapatmak için ilk olarak aşağıdaki sahte hesap bildirime linkine tıklayın.

Twitter Sahte Hesap Bildirme: https://support.twitter.com/forms/impersonation

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda, “Sahte bir hesabı bildir.” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki “Nasıl yardımcı olabiliriz?” kısmındaki “Bir hesap beni veya tanıdığım birini taklit ediyor.” seçeneğini işaretleyin. Bu işaretlemenin ardından alt seçenekler açılacak. Söz konusu hesap sizi taklit ediyorsa “Hesabım taklit ediliyor.” seçeneğini işaretleyin. Sizi değil de bir tanıdığınızı taklit ediyorsa “Başka bir kişi (arkadaşım veya hayranı olduğum) taklit ediliyor.” seçeneğini işaretleyin. Bu işaretlenin ardından sayfayı aşağıya kaydırın. Bir formun açıldığını göreceksiniz. Bu formdaki bildirimde bulunduğunuz hesabın kullanıcı adı kısmına sizi taklit eden hesabın kullanıcı adını yazın. Ardından e-posta adresinizi yazın. Eklemek istediğiniz bir şey varsa e-posta adresi girdiğiniz alanın altına yazın. Türkuaz renkli gönder düğmesine tıklayın ve bildirimi tamamlayın. Böylelikle sizi taklit eden hesabı şikayet etmiş olursunuz. Söz konusu hesap gerçekten de sizi taklit ediyorsa, Twitter çalışanları tarafından kalıcı olarak kapatılacaktır.

Ekran Görüntüleri

Twitter'da Taklit Hesap Kapatma 1. Adım

Twitter’da Taklit Hesap Kapatma 1. Adım

Twitter'da Taklit Hesap Kapatma 2. Adım

Twitter’da Taklit Hesap Kapatma 2. Adım

Twitter'da Taklit Hesap Kapatma 3. Adım

Twitter’da Taklit Hesap Kapatma 3. Adım

Twitter hesabımın taklit edilmemesi için ne yapmalıyım?

Taklit hesapların itibarınıza verdiği zararları makalenin başında anlatmıştık. Peki birinin sizi taklit etmesini nasıl önlersiniz. Hesabınızı korumak için aşağıdaki listede yazılanları uygulayabilirsiniz.

 • Takipçi arttırmak için yapılan uygulamalara dahil olmayın.
 • Kullanıcı adı ve şifrenizi başkalarıyla paylaşmayın.
 • Paylaşımlarınız sadece onayladığınız kişiler tarafından görülsün.
 • Sahte olduğunu düşündüğünüz hesaplardan gelen takip isteklerini reddedin.
 • Twitter fotoğraflarınıza erişim izni isteyen uygulamalara izin vermeyin.

Twitter profilinizi taklit eden hesapları yukarıda anlatıldığı gibi şikayet edip kapatabilirsiniz. Taklit twitter hesabını şikayet etme ve kapatma işlemi bu kadar. Eğer yukarıda anlatılanlar sorununuzun çözümüne yardımcı olmamışsa, aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

Taklit Twitter Hesabını Şikayet Etme ve Kapatma” üzerine 13 düşünce

 1. Sinem

  Adıma açılan sahte hesap var kullanıcı adı “sinemcakmak1” lütfen bu hesabı şikayet edin.

  Cevapla
 2. Berna

  Defalarca şikayet ettim adıma açılan sahte hesabı kapatmıyorlar. Savcılığa gittim, yapanları da buldum fakat netice daha da kötü. Lanet gelsin bu Twitter’a

  Cevapla
 3. Mavi

  Sahte hesap şikayetinde bulundum. E-posta adresimden kimlik fotoğrafım istendi. Bu mümkün mü? Kimlik fotoğrafı istenebilir mi? Twitter böyle bir uygulama da yer alıyor mu?

  Cevapla
 4. Ayşe

  Twitter yukarıda anlattığınız sahte hesap, hesap kapatma cevabını olumsuz gönderiyor. Yani hesabı ben kullanmıyorum benim profilim kullanılıyor ancak kapatmıyor.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.