Telefondan (Mobil) Facebook Hesap Kapatma

Telefondan Facebook Hesap Kapatma

Makalede telefondan Facebook hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Mobilden Facebook hesap kapatma işlemi adım adım ve görüntülü olarak ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Facebook, Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulmuş sosyal paylaşım sitesidir. Facebook, sosyal paylaşım siteleri arasında en çok kullanıcıya sahiptir. Bu makalemizde telefondan Facebook hesap kapatma isteyen kullanıcılara yarımcı olacağız.

Telefondan Facebook hesabı nasıl kapatılır?

Facebook hesabımızı telefondan kapatmak için birkaç şeye ihtiyacımız var. Bunlardan birincisi hesabımızın kullanıcı adı ve şifresi. İkincisi de Chrome İnternet tarayıcısı. Bu iki gereksinim tamamsa başlayabiliriz. İlk olarak telefonunuzun İnternet tarayıcısını açın. Ardından facebook.com adresine giriş yapın. Ardından sağ üstteki alt alta üç noktaya tıklayın. Açılan menüden “Masaüstü Sitesi İste” sekmesine tıklayın. Bu tıklama sayesinde facebook.com’a bilgisayardan girmiş gibi olacaksınız. Bu aşamadan sonra kullanıcı adı ve şifrenizi yazın ve ‘Giriş Yap’ düğmesine tıklayın. Böylelikle Facebook hesabımıza giriş yapmış oluyoruz. Ardından aşağıdaki Facebook hesap kapatma linkine dokunun.

Facebook Hesap Kapatma Linki: https://www.facebook.com/help/delete_account

Linke dokunduğunuzda “Facebook Hesap Silme Onayı” başlıklı bir pencere açılacak. Bu penceredeki şifre alanına profilinizin şifresini yazın ve ‘Gönder’ düğmesine dokunun. Bu son dokunmanın ardından hesabınız 14 günlük kapatılma sürecine girer. Bu 14 günlük süre içerisinde hesabı kapatma fikrinden vazgeçerseniz, hesabınıza giriş yaparak işlemi iptal edebilirsiniz. 14. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak kapatılır ve verileriniz Facebook’tan silinir. Kalıcı olarak kapatılan bir hesabın geri açılması mümkün değildir.

Adım Adım Telefondan Facebook Hesap Kapatma

Yukarıdaki anlatım ile hesabını kapatamayan ziyaretçilerimiz için işlemi adım adım ve ekran görüntüleriyle anlatıyoruz.

Telefondan Facebook Hesap Kapatma 1. Adım

1. Adım – İlk olarak cep telefonunuzun Google Chrome İnternet tarayıcısını çalıştırın ve facebook.com’a giriş yapın.

Telefondan Facebook Hesap Kapatma 2. Adım

2. Adım – Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın ve açılan menüden “Masaüstü Sitesi İste” sekmesine tıklayın.

Telefondan Facebook Hesap Kapatma 3. Adım

3. Adım – Kullanıcı adı ve şifre alanlarını doldurun ve hesabınıza giriş yapın.

Telefondan Facebook Hesap Kapatma 4. Adım

4. Adım – Hesabınıza giriş yaptıktan sonra makalenin üst kısımlarında paylaştığımız hesap kapatma linkine veya buraya tıklayın.

Telefondan Facebook Hesap Kapatma 5. Adım

5. Adım – Tebrikler! Hesabınızı başarıyla kapattınız. Hesabınız 14 gün boyunca kapalı olacak ve 14. günün sonunda kalıcı olarak kapatılacak.

Facebook Hesabını Kapatanların Bilmesi Gerekenler

Telefondan Facebook hesap kapatma işleminden sonra hesabınız 14 gün boyunca kapalı vaziyette tutulur. Bu 14 günlük süre zarfı hesap kapatma işleminden vazgeçen Facebook kullanıcıları için vardır. Bu süre zarfında hesabınıza giriş yaparak hesap kapatma işlemini sonlandırabilirsiniz. Hesabınıza ait verilerin Facebook sunucularından kalıcı olarak silinmesi 90 gün sürer.

Hesabımı kapatmama rağmen, Google arama sonuçlarında fotoğrafım neden çıkıyor?

Facebook’un Google, Yandex, Bing ve Yahoo gibi arama motorları üzerinde yaptırımı yoktur. Eğer çıkan sonucun kaynağı Facebook ise; ilgili arama motorunun sonuçları güncellemesini beklemelisiniz. Arama motoru sonuçlarını güncellediği anda sizinle ilgili olan görseller ortadan kalkacaktır. Eğer ki fotoğrafınız Facebook’tan başka bir İnternet sitesine çekilmişse ve arama sonuçlarının kaynağı Facebook değilse ilgili siteye konuyla ilgili bildirimde bulunmanız gerekmektedir.

Kapattığım Facebook hesabını nasıl kurtarabilirim?

Facebook hesabınızı kapattınız ama bir süre sonra fikrinizi değiştirdiniz ve hesabınızı açmak istiyorsunuz. Hesabınızı aktif hale getirmeniz oldukça kolay. Tek yapmanız gereken kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmanız. Fikir değiştirme ihtimaline karşı hesabınızı kapatmadan önce giriş bilgilerinizi sadece sizin ulaşabileceğiniz bir yerde saklamanızı tavsiye ediyoruz.

Telefondan Facebook Hesap Kapatma” üzerine 2 düşünce

  1. Yusuf Soysal

    Böylesine değerli bir yazıyı yayınlayıp, bizi hesap silme derdinden kurtardığınız için teşekkür ederim.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.