Telefondan Instagram Hesap Kapatma

Telefondan Instagram Hesap Kapatma

Makalede telefondan Instagram hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Mobilden Instagram hesap kapatma işlemi adım adım ve görüntülü olarak ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram 2010 yılında yayınlandı. Akıllı telefon kullanıcıları arasında hızla popülerleşen uygulama şuanda milyonlarca kullanıcıya sahip. Bu makalemizde telefondan Instagram hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılara yarımcı olacağız.

Telefondan Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Telefondan Instagram hesabını kapatmak oldukça kolaydır. Hesabınızı telefonunuzdan kapatmak için Chrome İnternet tarayıcısının cihazınızda yüklü olması gerekmektedir. Eğer yüklü değilse uygulama marketine Chrome yazarak söz konusu tarayıcıyı cihazınıza indirebilirsiniz.

İki ayrı Instagram hesap kapatma türü var. Geçici veya kalıcı olarak hesabınızı kapatabilirsiniz. İlk olarak telefondan geçici olarak hesap kapatma işlemini anlatalım.

Telefondan Geçici Olarak Instagram Hesap Kapatma

Instagram‘a bir süre ara vermek isteyen kullanıcılar için ideal bir yöntemdir. İleride hesabını yeniden açma ihtimali bulunan ziyaretçilerimiz bu yöntemi uygulayabilirler. Başlayalım..

1. Adım | Instagram İnternet Sitesi

Telefondan Instagram Hesap Kapatma 1. Adım

Telefondan Instagram Hesap Kapatma 1. Adım

İlk olarak telefonunuzdaki İnternet tarayıcısını çalıştırın. Ardından instagram.com adresini açın. Adres açıldıktan sonra sayfayı aşağıya doğru kaydırın. Aşağıda “Hesabın var mı?” sorusunu göreceksiniz. O sorunun karşısındaki ‘Giriş Yap’ bağlantısına dokunun.

2. Adım | Hesaba Giriş

Telefondan Instagram Hesap Silme 2. Adım

Telefondan Instagram Hesap Silme 2. Adım

Açılan sayfadaki kullanıcı adı ve şifre alanlarını doldurun. Ardından ‘Giriş Yap’ etiketli mavi düğmeye dokunun. Eğer kullanıcı adı veya şifrenizi hatırlamıyorsanız şifre alanında bulunan “Unuttun mu?” bağlantısını dokunun.Açılan sayfadan hesabınızın şifresinin nasıl yenileneceğini öğrenebilirsiniz.

3. Adım | Tarayıcı Modunu Değiştirme

Telefondan Instagram Hesap Silme 3. Adım

Telefondan Instagram Hesap Silme 3. Adım

İnternet tarayıcısının sağ üst kısmında bulunan menü simgesine (üç nokta üst üste) dokunun. Açılan pencereden ‘Masaüstü Sitesi İste’ sekmesine dokunun. Böylelikle Instagram telefonunuzu bir masaüstü bilgisayarı gibi görecek.

4. Adım | Profil Sayfası

Telefondan Instagram Hesap Kapatma 4. Adım

Telefondan Instagram Hesap Kapatma 4. Adım

Yine sağ üst köşede bulunan profil simgesine dokunun. Düğmeyi göremeyenler yukarıdaki ekran görüntüsünde daire içerisine alınmış simgeyi görebilirler.

5. Adım | Profil Düzenleme Düğmesi

Telefondan Instagram Hesap Kapatma 5. Adım

Telefondan Instagram Hesap Kapatma 5. Adım

Bir önceki adımda anlattıklarımızı uyguladıktan sonra profil sayfanıza girmiş oldunuz. Şimdi kullanıcı adımızın altında bulunan “Profili Düzenle” etiketli düğmeye dokunuyoruz.

6. Adım | Hesap Kapatma Bağlantısı

Telefondan Instagram Hesap Kapatma 6. Adım

Telefondan Instagram Hesap Kapatma 6. Adım

Profil düzenleme düğmesine dokunduğunuzda genel ayarlar sayfası açılır. Telefonunuzun ekranını aşağıya doğru kaydırın. Sayfanın alt kısmında “Hesabımı geçici olarak kapat.” bağlantısını göreceksiniz. Bu bağlantıya dokunun.

7. Adım | Tebrikler! Hesabınızı kapattınız.

Telefondan Instagram Hesap Kapatma 7. Adım

Telefondan Instagram Hesap Kapatma 7. Adım

Tebrikler son adıma ulaştınız. Bu adımda “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Bu soruya “İkinci bir hesap açtım.” cevabını vermenizi tavsiye ederim. Cevabı verdikten sonra “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir.” kısmına hesabınızın şifresini girin. Ardından telefonun ekranını aşağıya doğru kaydırın. İçerisinde “Hesabı Geçici Olarak Kapat” yazan kırmızı bir düğme göreceksiniz. O düğmeye dokunun ve hesabınızı geçici olarak kapatın. Böylelikle telefonunuzu kullanarak Instagram hesabını geçici olarak kapatmış olursunuz.

Telefondan Kalıcı Olarak Instagram Hesap Kapatma

Bu kapatma türünde de diğeri gibi Chrome İnternet tarayıcımızı açıyoruz. Ardından instagram.com adresini açıyoruz. Site açıldıktan sonra kullanıcı adı ve şifremizle siteye giriş yapıyoruz. Hesaba giriş yaptıktan sonra tarayıcının ayarlar düğmesine dokunuyoruz. Açılan menüden “Masaüstü Sitesi İste” sekmesine dokunuyoruz. Sayfa yenilenecek. Yenilenen sayfa açıldıktan sonra aşağıdaki hesap kapatma linkine dokunun.

Instagram Hesap Kapatma Linki: https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Hesap kapatma linkine dokunduktan sonra açılan sayfadan hesap kapatma nedeninizi belirtin. Ardından hesabınızın şifresini girin ve alttaki hesap kapatma düğmesini kullanarak hesabınızı kalıcı olarak kapatın.

Telefondan Instagram hesap kapatma işlemi bu kadar. Hesabınızı yukarıda anlatılan iki ayrı şekilde de kapatabilirsiniz.

Telefondan Instagram Hesap Kapatma” üzerine 8 düşünce

 1. Seda

  Merhabalar, birisi benim resimlerimle instagram hesabı açmış. Açılan taklit hesabı nasıl kapatabilirim? Lütfen yardım edin.

  Cevapla
 2. Munisa

  Merhaba ben önce kullandığım Instagram hesabını silmek istiyorum ama şifremi unuttum. Ne yapmam gerekiyor?

  Cevapla
 3. Selim

  İnstagram hesaplarımı kalıcı olarak kapatmama rağmen orijinal hesabıma girdiğimde yukarıdaki sekmede hala kullandığım profiller görünüyor sebebi nedir?Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 4. Özgür Özden

  Merhabalar, telefondan kız arkadaşımın Instagram hesabına ulaşamadığım halde, bilgisayardan ulaşabiliyorum. Kullanmıyorum dediği halde sürekli takipçileri ve takip ettikleri artıyor. Bu duruma yorumunuz nedir?

  Cevapla
 5. Arif Dinç

  Bilgisayarım olmadığı için bir türlü Instagram hesap kapatma işlemini yapamamıştım. Makaleniz sayesinde hesabımı kapatabildim. Desteğiniz için teşekkür ediyorum.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.