Telefondan (Mobil) Twitter Hesap Kapatma

Telefondan Twitter Hesap Kapatma

Makalede telefondan Twitter hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Mobilden Twitter hesap kapatma işlemi adım adım ve görüntülü olarak ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Twitter, Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, ve Evan Williams tarafından 2006 yılında kullanıma açılan sosyal paylaşım sitesidir. Bu makalemizde telefondan Twitter hesap kapatma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Telefondan Twitter hesabı nasıl kapatılır?

Herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayara erişiminiz yoksa size mobil cihazınızdan Twitter hesap kapatma işlemini anlatacağız. Hesabınızı kapatabilmeniz için profilinizin kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekiyor. Bu işlem için telefonunuzda Chrome İnternet tarayıcısını kullanmanızı tavsiye ediyorum. Giriş bilgilerinizi biliyorsanız telefonunuzun İnternet tarayıcısını çalıştırın ve bir sekme açın. Ardından twitter.com’a girin. Sonra tarayıcı seçeneklerini açın ve “Masaüstü Sitesi İste” özelliğini aktif hale getirin.

Ardından profilinize giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımdaki profil fotoğrafınıza tıklayın. Açılan menüden “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesine tıklayın. Açılan sayfanın en alt kısmında bulunan “Hesabımı devre dışı bırak.” bağlantısına tıklayın. Bu tıklamanın ardından “Bu bir elveda mı?” başlıklı bir sayfa açılacak. Açılan sayfadaki “@kullanici_adiniz adlı kişiyi devre dışı bırak.” etiketli mavi düğmeye tıklayın. Bu tıklamanın ardından hesabınızın şifresini gireceğiniz bir pencere açılacak. O penceredeki şifre alanını doldurun ve mavi düğmeye tıklayarak hesabınızı kapatın. Bu anlatımla hesabını kapatamayanlar aşağıdaki görüntülü anlatımı deneyebilirler.

Adım Adım Telefondan Twitter Hesap Kapatma

Telefondan Twitter Hesap Kapatma 1. Adım

1. Adım – İlk olarak telefonunuzun tarayıcısından Twitter.com adresine girin ve tarayıcıyı “Masaüstü Sitesi İste” özelliği ile çalıştırın. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın.

Telefondan Twitter Hesap Kapatma 2. Adım

2. Adım – Sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza tıklayın. Açılan sekmeden “Güvenlik ve Gizlilik” bağlantısına tıklayın.

Telefondan Twitter Hesap Kapatma 3. Adım

3. Adım – Ekranı açılan sayfanın en alt kısmına kaydırın. Aşağıda “Hesabımı devre dışı bırak.” bağlantısını göreceksiniz. O bağlantıya tıklayın.

Telefondan Twitter Hesap Kapatma 4. Adım

4. Adım – Ekran görüntüsündeki “Bu bir elveda mı?” başlıklı sayfanın alt kısmında hesabı devre dışı bırakma düğmesini göreceksiniz. O düğmeye tıklayın.

Telefondan Twitter Hesap Kapatma 5. Adım

5. Adım – Açılan pencereyedeki şifre alanını doldurun. Bu kısma hesabınızın şifresini yazacaksınız. Ardından da mavi düğmeye tıklayın. Ekran çözünürlüğü yüzünden düğmeyi göremeyebilirsiniz. Ekranı sağa sola doğru çekerek söz konusu düğmeyi bulabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları tek tek uygulayarak telefonunuzdan Twitter hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapatırken ekranınıza çıkan uyarıları dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Twitter Paylaşımlarınızı Yedekleyebilirsiniz

Hesabınızı kapatmadan önce ilk paylaşımınızdan son paylaşımınıza kadar tüm Twitter verilerinizin arşivini indirebilirsiniz. Twitter hesabını kapatacak olan ziyaretçilerimize bu işlemi tavsiye ediyoruz. Çünkü Twitter’da paylaştığınız fotoğraf ve videoların kalıcı olarak silinmesini istemiyor olabilirsiniz.

Hesabımı nasıl yedeklerim?

İlk olarak herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Twitter hesabınıza giriş yapın. Ardından hesap ayarları sayfasına girin. Sayfanın alt kısmında “Twitter Arşivin” kısmına gelin ve ‘Arşivini İste’ düğmesine tıklayın. Bu tıklamanın sonucunda “Arşivin hazır olduğunda sana e-posta ile bir bağlantı gönderilecektir. Bu biraz zaman alabilir, lütfen sabırlı ol.” cümlesini göreceksiniz. Twitter arşiviniz e-posta adresinize gönderilecektir. E-posta adresinize gelen bağlantıya tıklayarak arşivi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Kapattığım Twitter hesabını nasıl kurtarırım?

Twitter hesabınızı kapattınız. Belirli bir süre geçti ve fikrinizi değiştirdiniz ve hesabınızı tekrar aktif hale getirmek istiyorsunuz. Hesabınıza giriş yaparak hesap kapatma işlemini iptal edebilirsiniz. Twitter kullanıcı verilerini otuz gün boyunca saklar. Otuzuncu günün sonunda hesabı kalıcı olarak kapatır ve profilinize ait verileri sunucularından siler. Hesabı kapattıktan sonra, otuz gün içerisinde hesabınıza giriş yaparak hesabınızı kullanıma açabilirsiniz. 30. günün sonunda hesabınızı aktifleştirmeniz maalesef mümkün değildir. Bu nedenle hesabınızı kapatmadan önce fikir değiştirme ihtimalinize karşı, kullanıcı adı ve şifrenizi sadece sizin erişebileceğiniz bir yere kaydetmenizde fayda var. Böylelikle hesabınızı aktifleştirmek istediğinizde hiçbir problemle karşılaşmazsınız.

Telefondan Twitter Hesap Kapatma” üzerine 3 düşünce

  1. Quakerboy

    Sizden Allah razı olsun. O kadar işime yaradı ki bir sürü site aradım bir tek buradan okuyup yaptım. Hayatta her şey gönlünüzce ve dilediğinizce olur umarım.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.