Telegram Hesap Kapatma | Telegram hesabı nasıl kapatılır?

Telegram hesap kapatma anlatılıyor. “Telegram hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor ve hesabını kapatanların dikkat etmesi gerekenler listeleniyor.

Telegram, bir mesajlaşma uygulamasıdır. Pavel Durov tarafından yaratılan bu uygulama, 2013 yılının Ağustos ayında kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. Telegram ile insanlar birbirlerine mesaj, ses, fotoğraf, video, çıkartma ve dosya gönderebilirler. Telegram uçtan uca şifrelenmiş mesajlaşma desteği de opsiyonel olarak sunmaktadır. Dünya genelinde çok popüler olmasa da hatırı sayılır kullanıcı kitlesi vardır. Ülkemizde de binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. Elbette bu kullanıcılar arasında çeşitli nedenlerle Telegram hesabını kapatmak isteyenler olacaktır. Bu makalemizde Telegram hesap kapatma işlemini anlatacağız.

Telegram Hesabınızı Kolayca Kapatın

Telegram hesap kapatma işlemi oldukça kolaydır. İlk olarak telefonunuzdan Telegram uygulamasını açın. Ardından “Settings (Ayarlar)” simgesine dokunun. Settings (Ayarlar) simgesine dokunduktan sonra açılan pencereden “Privacy and Security (Gizlilik ve Güvenlik)” sekmesine dokunun. Bu dokunmanın ardından açılan pencerenin en alt kısmında hesap kapatma bölümünü göreceksiniz. Bu kısımda seçim yapmanız gerekiyor. Yapmanız gereken seçimler şu şekildedir:

  • If away for 1 month: 1 ay boyunca uygulamayı kullanmazsanız hesabınız silinir.
  • If away for 3 month: 3 ay boyunca uygulamayı kullanmazsanız hesabınız silinir.
  • If away for 6 month: 6 ay boyunca uygulamayı kullanmazsanız hesabınız silinir.
  • If away for 1 year: 1 yıl boyunca uygulamayı kullanmazsanız hesabınız silinir.

Bu seçimlerden bir aylık olanı yapın ve sağ üstteki “Done.” metnine dokunun. Ardından uygulamayı kapatın ve telefonunuzdan Telegram uygulamasını kaldırın. Bu aşamadan sonra bir ay boyunca hesabınıza giriş yapmayın. Bir aylık sürenin sonunda hesabınız kalıcı olarak kapatılır. Kalıcı olarak kapatılan hesaplar gruplardan çıkarılır, mesajları ve kişileri silinir.

Adım Adım Telegram Hesap Kapatma

Yukarıdaki anlatımla hesabınızı kapatmada zorlanıyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek Telegram hesap kapatma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım Telegram Hesap Kapatma 1. Görsel

İlk olarak telefonunuzdan Telegram uygulamasını açın. Uygulama açıldıktan sonra ayarlar simgesine dokunun.

Adım Adım Telegram Hesap Kapatma 2. Görsel

Ekran görüntüsünde gösterilen sekmeye dokunun. Ardından açılan penceredeki “DELETE MY ACCOUNT” alanına dokunun.

Adım Adım Telegram Hesap Kapatma 3. Görsel

Açılan menüyü üste kaydırın ve “1 month” sekmesini getirin. Sağ üstteki “Done” bağlantısına dokunun. Ardından uygulamayı telefonunuzdan kaldırın.

Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmayı unutmayın. Böylelikle yanlışlıkla Telegram’da aktif olup hesap kapatma işlemini iptal etmemiş olursunuz. Bir aylık sürenin sonunda hesabınız kapatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.