Tinder Hesap Kapatma | Tinder hesabı nasıl kapatılır?

Tinder Hesap Kapatma | Tinder hesabı nasıl kapatılır?

Tinder hesap kapatma işlemi anlatılıyor ve “Tinder hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Tinder hesap kapatma linki ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Tinder, akıllı telefonlar için geliştirilmiş, konum tabanlı bir arkadaşlık uygulamasıdır. Bu uygulama, bulundukları bölgeye yakın kullanıcıları birbiri ile eşleştirir. Beğen ve beğenmeme seçeneği sunar. Basit ve kullanışlı olması milyonlarca kişi tarafından kullanılmasına vesile olmuştur. Tinder kullanan kişiler arasında çeşitli nedenlerle hesabını kapatmak isteyenler elbette olacaktır. Bu makalemizde Tinder hesap kapatma işlemini anlatacağız.

Tinder Hesabınızı Kolayca Kapatın

Tinder hesap kapatma işlemi çok kolaydır. Hesabınızı kapatabilmeniz için telefonunuzda yüklü olan uygulamadan hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız yeterlidir. Eğer uygulamada hesabınız açıksa veya Facebook hesabınız ile giriş yapabiliyorsanız işlemi anlatmaya başlayabiliriz.

İlk olarak telefonunuzdan Tinder uygulamasını açın. Uygulamada hesabınız açık değilse, Facebook hesabınızı kullanarak oturum açın. Oturum açtıktan sonra ekranı sola kaydırın ve profil penceresine gelin. Bu penceredeki “Ayarlar” bağlantısına dokunun. Bu dokunmanın ardından “Ayarlar” penceresi açılacak. Ekranı aşağıya doğru kaydırın. En alt kısma geldiğinizde “Hesabı sil.” Bağlantısını göreceksiniz. Bu bağlantıya dokunun. Bu dokunmanın ardından hesap kapatma nedenini belirteceğimiz bir pencere açılacak. Bu penceredeki seçeneklerden “Bir arıza var.” seçeneği hariç herhangi bir seçeneği seçenebilirsiniz. Seçiminizi yaptığınızda bir menü açılacak. Bu menüden “Hesabımı sil.” bağlantısına tıklayın. Böylelikle Tinder hesabınız kapatılmış olur.

Adım Adım Tinder Hesap Kapatma

Yukarıdaki anlatımla hesabını kapatamayan Tinder kullanıcıları aşağıdaki ekran görüntülerini ve adımlarını takip ederek hesap kapatma işlemini kolayca halledebilirler.

Tinder Hesap Kapatma Ekran Görüntüsü - 1

İlk olarak telefonunuzdan Tinder uygulamasını açın. Ardından profil pencerenizi açacak olan simgeye dokunun.

Tinder Hesap Kapatma Ekran Görüntüsü - 2

Profil pencereniz açıldıktan sonra “Ayarlar” bağlantısına dokunun. Ardından açılan pencerenin en alt kısmına gelin.

Tinder Hesap Kapatma Ekran Görüntüsü - 3

Hesap silme bağlantısına tıkladıktan sonra bir hesap kapatma nedeni belirtin. Hesap kapatma nedeni belirttiğinizde açılan menüden “Hesabı Sil” seçeneğine dokunun.

Tinder Hesap Kapatma İşlemi Son Adım

Tebrikler! Yukarıdaki ekranı gördüyseniz, hesap kapatma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamışsınız demektir.

Bilmeniz Gerekenler

Tinder hesabınızı kapattığınızda tüm verileriniz kalıcı olarak silinir. Bu nedenle hesabınızı kapatmadan önce iyi karar vermelisiniz. Tinder hesabınızı sildikten sonra Facebook üzerinden Tinder’e verdiğiniz izinleri kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.

Hesabınızı kapattıktan sonra Tinder’i tekrar kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

 1. Telefonunuza Tinder uygulamasını yükleyin.
 2. Facebook hesabınızı kullanarak oturum açın.
 3. SMS doğrulaması için cep telefonunuzu girin.
 4. Gelen kodu ekrana yazın.

Yukarıdaki dört adımı tamamladığınızda Tinder’i tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Lakin bu başlangıç kaldığınız yerden değil, en baştan olacaktır. Konuyla ilgili herhangi bir problem yaşarsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

Tinder Hesap Kapatma | Tinder hesabı nasıl kapatılır?” üzerine bir düşünce

 1. Murat

  Merhaba Mete,
  Tinder uygulamasına instagram hesabımı kayıt ettim fakat hesabımı kapatmak durumunda kaldım, tekrar hesap açtığımda instagram adresimi girmek istiyorum fakat başka bir instagram adresi kayıtlı o hesabı silin diyor. Fakat kaldıramıyorum yardımcı olursanız sevinirim..

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.