Twitter Hesap Dondurma | Twitter hesabı nasıl dondurulur?

Twitter Hesap Dondurma | Twitter hesabı nasıl dondurulur?

Makalede “Twitter hesabı nasıl dondurulur?” sorusu cevaplanıyor. Twitter hesap dondurma işlemi anlatılırken, ziyaretçilere kolaylık sağlaması açısından Twitter hesap dondurma linki paylaşılıyor.

Daha önceki makalemizde Twitter hesap kapatma işlemini anlatmıştık. Bu makalemizde de Twitter hesap dondurma işlemini anlatacağız. Bildiğiniz gibi Twitter tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler olan bir sosyal paylaşım sitesidir. Twitter, ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu kadar çok kullanıcının arasında elbette bir süre Twitter’a ara vermek isteyenler olacaktır.

Twitter Hesabınızı Kolayca Dondurun

Twitter’da Instagram ve Facebook’ta olduğu gibi hesap dondurma işlemi yoktur. Lakin hesabınızı 30 günlüğüne geçici olarak kapatabilirsiniz. Yalnız bu işlem oldukça dikkat gerektirir. Çünkü 30. günün sonunda hesabınıza giriş yaparak aktif hale getirmezseniz, hesabınız ve hesabınıza ait tüm veriler kalıcı olarak silinecektir. Şimdi bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatalım.

İlk olarak herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Twitter hesabınıza giriş yapın. Ardından aşağıdaki hesap dondurma linkine tıklayın.

Twitter Hesap Dondurma Linki: https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra “Bu bir elveda mı?” başlıklı bir sayfa açılacak. Sayfanın en altındaki hesabı devre dışı bırak düğmesine tıklayın. Bu aşamadan sonra Twitter sizden hesabınızın parolasını sorabilir. Sorarsa girin ve hesabınızı devre dışı bırakın. Böylece Twitter hesabınızı dondurmuş olursunuz. Bu aşamadan sonra Twitter size 30 günlük bir süre tanır. 30 günlük süre dolmadan kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza girerek hesabınızı tekrar etkinleştirmeyi unutmayın. 30. günün sonunda hesabınızı aktif hale getirmezseniz hesabınız ve tüm verileriniz kalıcı olarak silinir. Kalıcı olarak silindikten sonra da hesabın geri kurtarılması söz konusu değildir.

Twitter Hesap Dondurma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Daha önce de belirttiğimiz gibi Twitter’da hesap dondurma diye bir özellik yok. Lakin Twitter hesabımızı kapatırken sistem tarafından verilen 30 günlük süre zarfını hesap dondurma işlemi olarak kullanabiliyorsunuz. Bu işlemi yaparken son derece dikkatli olmalısınız. Hesabınızı dondurmadan önce kullanıcı adı ve şifrenizi güvenli bir yere kaydetmeyi unutmayın. Çünkü çoğu kullanıcı hesabını aktif hale getirmek isterken kullanıcı adı ve şifresini unutuyor. Aşağıdaki listede bulunan uyarıları dikkate alırsanız hesabınızı kaybetmezsiniz.

  1. Hesabınızı dondurmadan önce giriş bilgilerinizi güvenli bir yere kaydedin.
  2. Hesabı dondurduktan 25 gün sonra hesabınızı aktif hale getirin.
  3. 30. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir.
  4. Kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması mümkün değildir.

Yukarıda anlattıklarımız yaklaşık olarak bir ay boyunca Twitter hesabını dondurmanızı sağlar. Yukarıda anlatılanları uygulamadan önce hatırlatma ve uyarılara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Konuyla ilgili herhangi bir soru veya sorunla karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizden yardım talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.