Twitter Hesap Kapatma

Twitter Hesap Kapatma | Twitter hesabı nasıl kapatılır?

Makalede Twitter hesap kapatma işlemi anlatılıyor ve “Twitter hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Ayrıca Twitter hesap kapatma linki ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Twitter, özellikle siyasi olaylarla gündeme gelen bir sosyal ağdır. Kullanıcılarına 140 karakterlik paylaşım yapma imkânı sunmasıyla meşhurdur. Bu makalemizde gizlilik, güvenlik ve diğer Twitter hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Twitter Hesabınızı Kolayca Kapatın

Şimdi Twitter hesap kapatma işlemine geçebiliriz. Söz konusu işlemi oldukça kolay bir şekilde tamamlayacağız. Kullanıcı adı ve şifresini bilen her kullanıcı Twitter profilini kolayca kapatabilir. Başlayalım… İlk olarak herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan twitter.com’a giriyoruz. Dizüstü veya masaüstü bilgisayarı olmayan kullanıcılar Telefondan Twitter Hesap Kapatma başlıklı makalemizi okuyabilirler. Twitter.com İnternet adresine girdikten sonra kullanıcı adı ve şifremizle kapatmak istediğimiz hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesaba giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap kapatma bağlantısına tıklıyoruz.

Twitter Hesap Kapatma Linki: https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Hesap kapatma linkine tıkladıktan sonra “Bu bir elveda mı?” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki uyarıları dikkatlice okuyun ve hesabınızı kapatmak için alt kısımda bulunan türkuaz düğmeye tıklayın. Söz konusu düğmeyi göremeyenler aşağıdaki ekran görüntüsünden faydalanabilirler.

Twitter Hesap Kapatma Sayfası

Twitter hesap kapatma linkine tıkladıktan sonra açılan sayfa.

Türkuaz düğmeye tıkladığınızda “Hesabı devre dışı bırak” başlıklı bir pencere açılacak. Bu pencereye hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor. Şifreyi girdikten sonra yine türkuaz renkli hesabı devre dışı bırakma düğmesine tıklıyoruz. Anlattıklarımızı doğru yapıyorsanız aşağıdaki ekran görüntüsüyle karşılaşmanız gerekiyor.

Twitter Hesap Kapatma Son Adım

Twitter hesabınızı kapatırken karşılaşacağınız son adım.

Hesabı devre dışı bırakma düğmesine tıkladıktan sonra “Hesabın şu an devre dışı bırakıldı.” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfayı görenler Twitter hesabını başarılı bir şekilde kapatmış oluyorlar. Bu aşamadan sonra Twitter profiliniz yayından kaldırılır. Hesabınız kapatılmış olur. Otuz gün sonra da hesabınız ve hesabınıza ait verileriniz kalıcı olarak silinir. Kalıcı olarak silinen hesabın kurtarılması mümkün değildir.

Kapattığım hesabı nasıl açabilirim?

Hesabınızı kapattınız. Belirli bir süre geçti ve yeniden açmak istiyorsunuz. Kapatılan hesaba giriş yapılarak hesap kapatma işlemi iptal edilebilir. Lakin bu konuda dikkat etmeniz gereken bir husus var. Twitter verileri 30 gün boyunca saklar. Bu otuz günlük süre zarfında hesabınıza giriş yaparak işlemi iptal edebilirsiniz. Otuzuncu günün sonunda hesabınız ve hesabınıza ait veriler kalıcı olarak silinir. Kalıcı olarak silinen hesabın kurtarılması mümkün değildir. Bu nedenle hesabınızı kapatmadan önce iyi karar vermelisiniz ve giriş bilgilerinizi güvenli bir yerde saklamalısınız. Çünkü çoğu kullanıcı hesabını kapattıktan sonra pişman oluyor ve hesabını açmak istediğinde giriş bilgilerini unuttuğu için sıkıntı yaşıyor.

Hesap Kapatma Yerine Gönderi Gizleme

Çoğu kullanıcı gönderilerinin herkes tarafından görüntülenmesinden rahatsız oluyor. Bu kullanıcılar çözüm için Twitter hesap kapatma seçeneğini değerlendiriyor olabilir. Söz konusu problem için hesabınızı kapatmanıza gerek yok. Twitter’da Tweet gizliliği seçeneği bulunuyor. Bu seçeneği aktifleştirirseniz gönderileriniz sadece onayladığınız kişiler tarafından görüntülenir. Böylelikle hesabınızı kapatmanıza gerek kalmaz. Gönderilerinizi gizlemek için yapmanız gerekenleri anlatalım. İlk olarak hesabınıza giriş yapın. Ardında aşağıdaki gizlilik ve güvenlik bağlantısına tıklayın.

Twitter Gizlilik ve Güvenlik Sayfası: https://twitter.com/settings/account

Sayfaya girdikten sonra “Tweet gizliliği” satırındaki kutucuğu işaretleyin. Ardından sayfanın en alt kısmına gelin ve “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine tıklayın. Bu işlemin ardından paylaşımlarınız sadece sizi takip eden kişiler tarafından görüntülenir.

Twitter’da hesap dondurma var mı?

Twitter’da Facebook ve Instagram’da olduğu gibi geçici olarak hesap kapatma işlemi bulunmuyor. Bir süre ortalıktan kaybolmak istiyorsanız hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Bu süre otuz günü geçmemeli. Hesabınızı seviyorsanız ve riske girmek istemiyorsanız hesabınızı devre dışı bırakmakla uğraşmanızı tavsiye etmiyorum. Twitter hesap dondurma ile ilgili detaylı bilgi almak için “Twitter Hesap Dondurma” makalesini okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.