Viber Hesap Kapatma | Viber hesabı nasıl kapatılır?

Viber Hesap Kapatma | Viber hesabı nasıl kapatılır?

Viber hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Viber hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Ziyaretçilerle Viber hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Viber, mobil cihazlar ve bilgisayarlardan kullanılabilen bir iletişim uygulamasıdır. Sesli ve görüntülü görüşmeye imkan sağlarken kullanıcıların birbirlerine mesaj ve dosya göndermesine imkan sağlamaktadır. Otuz dilde hizmet veren Viber uygulaması tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler. Türkiye’de binlerce kişi Viber uygulamasını kullanmaktadır. Bu kullanıcılar arasında çeşitli nedenlerle hesabını kapatmak isteyenler elbette olacaktır. Söz konusu kullanıcılar için makalemizde Viber hesap kapatma işlemini anlatacağız.

Viber Hesabınızı Kolayca Kapatın

Viber hesap kapatma işlemi oldukça basittir. İlk olarak telefonunuzdan Viber uygulamasını açın ve aşağıdaki adımları takip ederek hesap kapatma işlemini tamamlayın.

1. Adım - Viber Hesap Kapatma

1. Adım – Viber Hesap Kapatma

İlk olarak telefonunuzda yüklü olan Viber uygulamasını çalıştırın. Uygulama açıldıktan sonra sağ alt köşede bulunan üç nokta (•••) simgesine tıklayın. Ardından ikinci adımdan işleme devam edin.

2. Adım - Viber Hesap Kapatma

2. Adım – Viber Hesap Kapatma

Üç nokta simgesine dokunduktan sonra yukarıdaki pencere açılacak. Pencerenin ekranını biraz aşağıya kaydırın ve menüde bulunan “Ayarlar” sekmesine dokunun. Ardından üçüncü adımdan Viber hesap kapatma işlemine devam edin.

3. Adım - Viber Hesap Kapatma

3. Adım – Viber Hesap Kapatma

“Ayarlar” sekmesine tıkladıktan sonra açılan penceredeki “Gizlilik” sekmesine tıklayın. Bu tıklamanın ardından dördüncü adımdan işleme devam edin.

4. Adım - Viber Hesap Kapatma

4. Adım – Viber Hesap Kapatma

Sonunda işlemimizin son adımına geldik. Bu adımda açılan pencereyi aşağıya doğru kaydırın ve “Hesabı Devre Dışı Bırak” sekmesine tıklayın. Ardından açılan penceredeki uyarıları dikkatlice okuyun ve tekrar “Hesabı Devre Dışı Bırak” bağlantısına dokunarak hesap kapatma işlemini tamamlayın. Yukarıdaki adımları tamamlayan arkadaşlar Viber hesabını silmiş olur.

Hesabımı kapattığımda ne olur?

Viber hesabınızı kapattığınızda, tüm verileriniz Viber sunucularından silinir. Ayrıca tüm cihazlarınızda yüklü olan Viber devre dışı bırakılır. Eğer hesabınızı kapatmadan önce Viber Out kredisine sahipseniz, söz konusu kredi hesabınızı kapattıktan sonra silinmez. Yeni bir hesaba geçiş yapmak için Viber Out bakiyesi olan hesabınızı kapatıyorsanız, bakiyenizin yeni hesaba transferi için Viber ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Viber hesabınızı kapatmadan önce aşağıdaki hususları okumayı lütfen ihmal etmeyin.

  1. Mesaj geçmişinizi silmek için hesabınızı silmenize gerek yoktur. Aramalar ve mesajlar kısmından mesaj geçmişinizi silebilirsiniz.
  2. Sesli mesajları silmek için hesabınızı silmenize gerek yoktur. Medya sayfasından sesli mesajları silebilirsiniz.
  3. Hesabınızı kapatmadan önce sohbet geçmişinizin yedeğini indirebilirsiniz.
  4. Konuşma geçmişinizdeki fotoğraf, video ve ses dosyalarını kaydedebilirsiniz.
  5. Viber Out bakiyenizi başka bir hesaba aktarmayacaksanız hesabınızı kapatmadan önce kredinizi bitirdiğinizden emin olun.

Viber hesap kapatma işlemi bu kadar. Konuyla ilgili yukarıda anlatılanların dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.