VK Hesap Kapatma | VK hesabı nasıl kapatılır?

VK Hesap Kapatma | VK hesabı nasıl kapatılır?

VK hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “VK hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Ziyaretçilerle VK hesap kapatma linki paylaşılıyor.

VK, Rusya, Ukrayna ve bazı Türki cumhuriyetlerde popüler olan sosyal paylaşım sitesidir. Pavel Durov tarafından geliştirilen ve 2006 yılında kullanıma sunulan bu platformun ülkemizde de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Ülkemizin VK’ya ilgisi, platformun Rusya’nın Facebook’u olarak adlandırılması olabilir. Ülkemizde binlerce kişi VK kullanmaktadır. Bu kişilerin arasında elbette hesaplarını kapatmak isteyenler olacaktır. Bu kişiler için Vk hesap kapatma işlemini anlatacağız.

VK Hesabınızı Kolayca Kapatın

VK hesap kapatma işlemi oldukça basittir. VK’nın Türkçe dil desteği olduğu için biz de anlatımımızı Türkçe arayüz üzerinden yapacağız. Hesabınızı kapatabilmeniz için kullanıcı adı ve şifrenizi bilmelisiniz. Giriş bilgileriniz hazırsa hesap kapatma işlemine başlayabiliriz. İlk olarak vk.com’a bağlanın ve hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.

VK Hesap Kapatma Linki: https://vk.com/settings?act=deactivate

VK hesap kapatma linkine tıkladıktan sonra “Profil Sil” başlıklı bir pencere açılacak. Bu pencerede VK hesabımızı neden sildiğimizi belirtmemiz gerekiyor. Bu kısımdan “VK çok fazla zamanımı alıyor.” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Hesabınızı kapatırken “Diğer” seçeneği hariç tüm seçenekleri kullanabilirsiniz.

VK Hesap Kapatma Nedeni Belirtme Sayfası

Vk hesabınızı kapatırken, işleme devam edebilmeniz için hesap kapatma nedenini belirtmeniz gerekiyor. Söz konusu pencere ait ekran görüntüsü.

Hesap kapatma nedenini belirttikten sonra mavi renkli “Profili sil.” düğmesine tıklayın. Bu düğmeye tıkladığınızda VK hesabınızın kapatıldığını belirten bir sayfa açılacak. Bu sayfada “Mert Erdem, profilin silindi. 6 Kasım 2017, saat 16:35’e kadar hesabını kurtarabilirsin.” şeklinde bir metin sizi karşılayacak.

VK Profil Silindi Sayfası

VK hesap kapatma işleminin başarıyla tamamlandığını gösteren sayfaya ait ekran görüntüsü.

Bu tarz bir metin gördüğünüz anda hesabınız kapatılmış demektir. VK hesap kapatma işlemi bu kadar.

Adım Adım VK Hesap Kapatma

Yukarıda VK hesap kapatma işlemini anlattık. Yukarıdaki anlatımı kullanmak istemeyen ziyaretçiler bu başlık altındaki adımları takip ederek hesaplarını kapatabilirler.

  1. vk.com adresini açın.
  2. Kullanıcı adı ve şifrenizle profilinize giriş yapın.
  3. Sağ üst köşedeki, isminizin yazılı olduğu alandaki ok simgesine tıklayın.
  4. Açılan menüden ayarlar sekmesine tıklayın.
  5. Açılan sayfanın sağ üst kısmında bulunan menüden “Gizlilik” sekmesine tıklayın.
  6. Açılan sayfanın en altındaki “Sayfanızı buradan silebilirsiniz.” bağlantısına tıklayın.
  7. Açılan pencereden VK hesap kapatma nedeninizi belirtin.
  8. Mavi renkli hesap silme düğmesine tıklayın.

Bu sekiz adımı gerçekleştirdiğinizde, VK hesabınızı başarılı bir şekilde kapatmış olursunuz.

Kapattığım VK hesabını nasıl kurtarabilirim?

VK hesabınızı kapattığınızda, size hesabınızın kalıcı olarak kapatılacağı tarihi gösteren bir pencere açılır. Bu penceredeki tarih genellikle hesap kapatma talimatını verdiğiniz günden sonraki 8 aydır. Bu süre zarfında hesabınıza giriş yapabilir ve hesap kapatma işlemini iptal edebilirsiniz. VK’nın size tanıdığı süre geçtiğinde, kapatılan hesabın kurtarılması mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.