Whatsapp Hesap Kapatma | Whatsapp hesabı nasıl kapatılır?

Whatsapp Hesap Kapatma | Whatsapp hesabı nasıl kapatılır?

Whatsapp hesap kapatma anlatılıyor. “Whatsapp hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor ve hesabını kapatanların dikkat etmesi gerekenler listeleniyor.

Whatsapp, akıllı telefonlarda kullanılabilen şifreli bir iletişim uygulamasıdır. İnternet aracılığı ile insanların birbirlerine ses, fotoğraf, video, belge ve mesaj göndermesini sağlamaktadır. Ayrıca sesli ve görüntülü arama yapmaya da imkan sağlamaktadır. Akıllı telefon kullanan hemen hemen herkes Whatsapp kullanmaktadır. Bir milyarı aşan kullanıcı sayısı ile dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulamasıdır. Türkiye’de de oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu kişilerin arasında elbette hesabını kapatmak isteyenler olacaktır. Bu kişiler için Whatsapp hesap kapatma işlemini anlatacağız.

Whatsapp Hesabınızı Kolayca Kapatın

Whatsapp hesap kapatma işlemi oldukça kolaydır. Hesabınızı kapatmak için mobil cihazınızdan (telefon veya tablet) Whatsapp uygulamasını açın. Ardından Whatsapp uygulamasının “Ayarlar” penceresini açın. Ayarlar sayfasında “Hesap” sekmesini göreceksiniz, bu sekmeye dokunun. Hesap penceresi açıldığında “Hesabımı sil.” sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye dokunun. Bu dokunmanın ardından yeni bir pencere açılacak. Bu penceredeki uyarıları dikkatlice okuyun. Uyarıları okuduktan sonra telefon numaranızı girin ve kırmızı renkli “Hesabımı silin.” bağlantısına dokunun. Ek pencere ve uyarı çıkarsa onaylayın ve Whatsapp hesap kapatma işlemini tamamlayın.

Adım Adım Whatsapp Hesap Kapatma

Bu başlık altında adım adım Whatsapp hesap kapatma işlemini anlatacağız. Aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz.

Adım Adım Whatsapp Hesap Kapatma 1

İlk olarak telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını çalıştırın. Ardından uygulamanın ayarlar sayfasını açın.

Adım Adım Whatsapp Hesap Kapatma 2

Ayarlar sayfasından “Hesap” sekmesine dokunun. Ardından açılan pencereden “Hesabımı sil.” sekmesine dokunun. Son olarak telefon numaranızı girin ve hesabınızı kapatın.

Hesabımı kapattığımda neler olur?

Whatsapp hesabınızı kapattığınız taktirde aşağıdaki şeyler olacaktır:

  • Hesap bilgileriniz ve hesabınız Whatsapp’da silinir.
  • Hesabınızı kapattığınızda, tüm Whatsapp gruplarından silinirsiniz.
  • Profil fotoğrafınız kalıcı olarak silinir.
  • İletişimde olduğunuz kişiler size Whatsapp üzerinden ulaşamazlar.

Ayrıca iPhone kullanıcılarının telefonundaki ve iCloud yedeğindeki mesaj geçmişi de silinir. Telefon numaranızı uluslararası koduyla birlikte yazmayı unutmayın. Whatsapp hesap silme işlemi geri alınamaz. Bu işlemi yapmadan önce iyice düşünmenizi tavsiye ederiz. Kapatılan hesapların tekrar açılması söz konusu değildir.

Whatsapp uygulamasını sildim, hesabım kapatılmış mıdır?

Bu hem iOS hem de Android kullanıcıları tarafından sıklıkla yapılan bir hatadır. Uygulama silme ile hesap kapatma aynı şey değildir. Sildiğiniz uygulamayı tekrar yüklerseniz Whatsapp’ı tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz. Whatsapp hesabınızı kapatmak istiyorsanız yukarıdaki anlatımımızı dikkatlice okuyup, anlatılanları uygulamanız gerekmektedir. Hesap kapatma için uygulamayı silenler, uygulamayı tekrar yükleyip Whatsapp’a bağlanarak yukarıdaki anlatılanları uygulayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.