Wix Hesap Kapatma | Wix hesabı nasıl kapatılır?

Wix hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Wix hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Ziyaretçilerle Wix hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Wix, en kolay web sitesi kurma sloganıyla hizmet veren bir platformdur. Kullanıcılarına sürükle bırak tekniği ile mobil uyumlu siteler oluşturma imkanı sunar. Avishai Abrahami, Nadav Abrahami ve Giora Kaplan tarafından 2006 yılında kurulmuştur. Merkezi Tel Aviv’de bulunan site tüm dünyaya hizmet vermektedir. Türkiye’de de bir çok Wix kullanıcısı vardır. Bu kullanıcıların kimileri Wix’den memnunken kimi de Wix’den memnun değil. Bu makalemizde Wix’den memnun olmayan ziyaretçilerimiz için Wix hesap kapatma işlemini anlatacağız.

Wix Hesabınızı Kolayca Kapatın

Wix hesap kapatma işlemi oldukça basittir. Hesabınızı kapatabilmeniz için, Wix kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Eğer Wix kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız, Wix giriş sayfasında bulunan şifre hatırlatma bağlantısını kullanabilirsiniz. Giriş bilgileriniz tamamsa, Wix.com’a girin ve kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.

Wix Hesap Kapatma Linki: http://delete-me-ng.wix.com/delete-me-ng/index.html

Hesap kapatma linkine tıkladıktan sonra sizi “Delete me!” yazısı karşılayacak. Bu yazının altındaki “Delete my account!” düğmesine tıklayın. Bu düğmeye tıkladıktan sonra sayfa içerisinde bir uyarı penceresi açılacak. Bu penrecedeki kırmızı renkli “Yes” düğmesine tıklayın. Bu tıklamanızdan sonra Wix hesabınız kapatılmış olur.

Wix Hesap Kapatma İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bu işlemin geri dönüşü yoktur. Bu nedenle hesabınızı kapatmadan önce doğru karar verdiğinizden emin olun. Wix hesabınızı kapattığınızda, hesabınız vasıtasıyla açtığınız tüm siteler silinir. Silinen sitelere girmeye çalıştığınızda “Bu Sayfayı Her Yerde Aradık!” başlıklı bir 404 sayfası açılır. Wix hesabınızda bulunan siteler silinse dahi arama motorlarının sonuçlarından hemen çıkarılmaz. Bunun için zaman gereklidir. Wix’den ücretli hizmet alıyorsanız:

  • Hesabınızı kapatmadan önce aboneliklerinizi iptal etmeyi unutmayın.
  • Hesabınızı kapatmadan önce sitelerinizi silin.
  • Alan adınız Wix’de ise, hesabınızı kapatmadan önce alan adınızı başka bir kayıt firmasına taşıyın.

Wix hesap kapatma konusunda başka problemler yaşıyorsanız, support@wix.com adresinden destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Yalnız Wix’de Türkçe destek seçeneği bulunmamaktadır. Bu nedenle destek için gönderdiğiniz elektronik postaları İngilizce yazmalısınız.

Ekran Görüntüleri

Wix Hesap Kapatma 1. Adım

Wix hesap kapatma işleminin birinci adımı. “Delete my account!” düğmesine tıklayın.

Wix Hesap Kapatma 2. Adım

Wix hesap kapatma işleminin ikinci adımı. Kırmızı renkli “Yes” düğmesine tıklayın ve hesabınızı kapatın.

Konuyla ilgili soru ve sorunlarınız için bizden de destek alabilirsiniz. Aşağıdaki yorum formunu kullanarak destek talebi oluşturabilirsiniz.

Wix Hesap Kapatma | Wix hesabı nasıl kapatılır?” üzerine 2 düşünce

  1. Fatmanur Atış

    Merhaba ben Wix hesabımı kapattım ama abonelikleri iptal etme yazısını sonradan gördüm. Yalnız Wix’te aboneliğim olduğunu hatırlamıyorum. Ne yapmalıyım?

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.