Yahoo Hesap Kapatma | Yahoo hesabı nasıl kapatılır?

Yahoo Hesap Kapatma | Yahoo hesabı nasıl kapatılır?

Yahoo hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Yahoo hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Ziyaretçilerle Yahoo hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Yahoo, çoğu kişi tarafından arama motoru olarak bilinse de dünyaca ünlü bir web servis sağlayıcısıdır. 195 yılında Jerry Yang ve David Filo tarafından Santa Clara’da kurulmuştur. Şirket bünyesinde onlarca servisi barındırsa da bunlardan en çok kullanılanları Yahoo Mail, Flickr, Rivals ve Tumblr’dır. Ülkemizde binlerce Yahoo kullanıcısı var. Bu kullanıcılar arasında çeşitli nedenlerle elbette hesabını kapatmak isteyenler olacaktır. Bu makalemizde söz konusu kullanıcılar için Yahoo hesap kapatma işlemini anlatacağız.

Yahoo Hesabınızı Kolayca Kapatın

Yahoo hesap kapatma işlemi oldukça basittir. Hesabınızı kapatabilmeniz için kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Kısaca hesap kapatma için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekiyor. Hesabınızı kapatmak için ilk olarak herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Yahoo hesabınıza giriş yapın. Hesaba giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.

Yahoo Hesap Kapatma Linki: https://edit.yahoo.com/config/delete_user

Hesap kapatma linkine tıkladıktan sonra sizi bir uyarı sayfası karşılayacak. Bu uyarı sayfasının çevirisini aşağıdaki başlıktan okuyabilirsiniz. Söz konusu sayfayı okumadan işlemi gerçekleştirmeniz tavsiye edilmez. Uyarı sayfasını dikkatli bir şekilde okuduktan sonra, sayfada bulunan mavi renkli “Continue” düğmesine tıklayın. Bu tıklamadan sonra sizden e-posta adresinizi ve şifrenizi tekrar girmeniz istenebilir. Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra işleme devam edin ve hesap kapatma işlemini tamamlayın.

Uyarı Sayfasının Çevirisi

Merhaba Nergiz,
Devam etmeden önce lütfen aşağıdaki bilgileri göz önünde bulundurun.

Bu hesabı kapatırsanız, Yahoo kimliğinizi ve Yahoo Mail hesabınızı (Aabaco Small Business tarafından sağlanan iş postası dahil) kaybedeceksiniz. Ayrıca Flickr hesabınızı ve birçok durumda da Tumblr hesabınızı (varsa) kaybedeceksiniz. Ayrıca, Yahoo ağında bulunan hesap verileriniz ve ayarlarınız silinecek veya anonim hale getirilecektir. Buna varsa Aabaco Small Business hesabınızla birlikte verilen Yahoo Mail, Yahoo Messenger, Yahoo Kişiler, iş posta hizmetleri, My Yahoo ayarları, Flickr fotoğrafları ve Flickr hesabınızdaki istatistikler de dahildir. Hesap silme, bu Yahoo hesabıyla sahip olduğunuz ücretli hizmetlere erişimi de sonlandıracaktır. Bu hizmetler için gönderilen ödemeleri veya bu hesaplarla ilişkili verileri geri yükleyemeyebilirsiniz.

Gereksiz masraflardan kaçınmaya yardımcı olmak için, devam etmeden önce lütfen bu Yahoo hesabıyla (herhangi bir Aabaco Small Business hizmeti de dahil olmak üzere) ilişkili etkin premium hizmetlerinizin bulunmadığından emin olun. Yahoo reklamsız posta müşterisiyseniz, lütfen faturalandırma hesabınızı https://payments.mail.yahoo.com/ adresinden yönetin. Aabaco Small Business müşterisiyseniz (eski adıyla Yahoo Small Business), lütfen fatura hesabınızı http://luminate.com/my-services adresinden yönetin. Eğer bir Flickr Pro müşterisiyseniz, lütfen faturalandırma hesabınızı https://www.flickr.com/account/wallet/ adresinden yönetin.

Fantasy Sports kullanıcısıysanız ve fantazi cüzdanınıza para biriktirdiyseniz, artık fantazi cüzdanınıza erişemeyeceğiniz için Yahoo hesabınızı silmeden önce kalan bakiyeyi çektiğinizden emin olun. Çoğu durumda, hesabınız devre dışı bırakılacak ve sonra yaklaşık 40 gün içinde kullanıcı kaydı veritabanımızdan silinmiş olacak. Avustralya veya Yeni Zelanda’da kayıtlı hesaplar için daha uzun tutma süreleri (yaklaşık 90 gün); Ve Brezilya veya Tayvan (Yaklaşık 180 gün). Bu gecikme hileli faaliyeti engellemek için gereklidir.

Kullanılan sınırlı isimlerden dolayı hesabınıza ait kullanıcı adı başka yeni kayıtlarda kullanılabilir.

Yahoo Hesap Kapatma Ekran Görüntüsü

Yahoo hesap kapatma işlemine ait ekran görüntüsü.

Bilmeniz Gerekenler

Yahoo hesabınızı kapatmadan önce bilmeniz gereken hususlar şunlardır:

  1. Yahoo’da bulunan tüm ücretli servislere ait aboneliklerinizi iptal edin.
  2. Mail hesabınızı kullandığınız sitelerdeki e-postalarınızı yenisiyle değiştirin.
  3. Fantasy Sports cüzdanınızda bulunan parayı kullanın.
  4. Tumblr ve Flickr gibi servisleri kullanıyorsanız verilerinizi yedekleyin.

Yahoo hesap kapatma işlemi bu kadar! Konuyla ilgili herhangi bir problem yaşarsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.