Yandex Hesap Kapatma | Yandex hesabı nasıl kapatılır?

Yandex Hesap Kapatma | Yandex hesabı nasıl kapatılır?

Yandex hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Yandex hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor. Ziyaretçilerle Yandex hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Yandex, çeşitli hizmet ve ürünleri ile İnternet sektöründe faaliyet gösteren çok uluslu bir Rus teknoloji şirketidir. %65’li pazar payı ile Rusya’nın en büyük arama motorudur. E-posta, bulut depolama, harita ve benzeri ürünleriyle Rusya, Türkiye, Ukrayna, Kazakistan, Belarus, Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan’da hizmet vermektedir. Ülkemizde pazar payını arttırmak için bütçelerinin büyük bir kısmını reklama ayırdılar ve bu sayede milyonlarca kullanıcıları oldu. Bu kullanıcıların bazıları Yandex’den memnun olsa da bazıları çeşitli nedenlerle hesabını kapatmak istiyor. Bu makalemizde hesabını kapatmak isteyenler için Yandex hesap kapatma işlemini anlatacağız.

Yandex Hesabınızı Kolayca Kapatın

Yandex hesap kapatma işlemi oldukça basittir. Bu basit işlemi yapabilmeniz için hesabınızın kullanıcı adını, şifresini ve telefonunuz onaylı değilse gizli sorunuzun yanıtını bilmelisiniz. Şifrenizi bilmiyorsanız, giriş sayfasında bulunan “Şifremi unuttum.” bağlantısını kullanarak hesabınıza yeni şifre atayabilirsiniz. Yandex hesabınızın giriş bilgilerine sahipseniz hesap kapatma işlemini anlatmaya başlayabililirz. İlk olarak hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.

Yandex Hesap Kapatma Linki: https://passport.yandex.com.tr/passport?mode=delete&origin=passport_profile

Hesap kapatma linkine tıkladığınızda “Yandex hesabını sil.” başlıklı bir penrece açılacak. Bu penrecede yazılı tüm uyarıları dikkatlice okuyun. Hesabınızı cep telefonu numaranız ile onaylamışsanız, hesabınızı kapatırken size gizli sorunuzu sormaz. Gizli soru ve hesap şifresi alanlarını doğru bir şekilde doldurun ve gri renkli “Hesabı sil.” düğmesine tıklayın. Bu tıklamanın ardından herhangi bir pencereyle daha karşılarısanız, gerekli adımları tamamlayın ve Yandex hesabınızı kapatın.

Yandex Hesap Kapatma İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Yandex’in e-posta ürününü kullanıyorsanız, hesabınızı kapatmadan önce söz konusu e-posta adresini kullandığınız tüm platformlardan değiştirin. Örneğin, Instagram hesabınızın e-posta adresi Yandex mailinizse, hesabınızı kapatmadan önce mail adresinizi mutlaka güncelleyin. Hesap kurtarma veya şifre yenileme işlemlerinde e-posta adresiniz kullanıldığı için sildiğiniz hesap başınızı ağrıtabilir. Ayrıca:

 • Hesabınızı kapatmadan önce Yandex Disk’te bulunan verilerinizi bilgisayarınıza indirin.
 • Mail hesabınıza bulunan dosyaları ve iletileri yedekleyin.
 • Kullandığınız diğer Yandex servislerini alternatifleriyle güncelleyin.
 • Hesabınızı kapattığınızda tüm verileriniz kalıcı olarak silinir.
 • Yandex destek ekibi silinen verilerinizin kurtarılması konusunda size yardımcı olamaz.
 • Hesabınızı kapattığınızda tüm Yandex ürünleriyle ilişiğiniz kesilir.

Ekran Görüntüsü

Yandex Hesap Kapatma Ekran Görüntüsü

Yandex hesap kapatma işleminin son adımına ait ekran görüntüsü.

Yandex hesap kapatma işlemi bu kadar. Konuyla ilgili makalede anlatılanlar dışında bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talebedebilirsiniz.

Yandex Hesap Kapatma | Yandex hesabı nasıl kapatılır?” üzerine 3 düşünce

  1. Mete Han Pehlivan Yazar

   Merhaba Ahmet Bey,
   Hesabınızı kalıcı olarak kapattığınızda, hesabınıza ait veriler kalıcı olarak silinir. Daha fazla bilgi için Yandex destek ekibiyle görüşebilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.