Youtube Hesap Kapatma | Youtube hesabı nasıl kapatılır?

Youtube hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Youtube hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor ve Youtube hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Youtube Hesap Kapatma | Youtube hesabı nasıl kapatılır?
Reklamlar

Youtube, bir video paylaşım ve canlı yayın ağıdır. 2005 yılında Chad Hurley, Jawed Karim ve Steve Chen tarafından kurulmuştur. 2006 yılında Google tarafından satın alınan Youtube, Google çatısı altında çalışmaya devam etmektedir. Youtube tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popülerdir. Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı olan bir video platformdur. Bu kullanıcıların arasında elbette Youtube hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyenler olacaktır. Bu makalemizde Youtube hesabını kapatmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Reklamlar

Youtube Hesabınızı Kolayca Kapatın

Bu başlık altında Youtube hesabınızı içerisindeki verilerle tamamen kapatmayı anlatacağız. Sadece kanalınızı silmek istiyorsanız aşağıdaki başlığı okumanızı tavsiye ederim. Başlayalım… İlk olarak aşağıdaki Youtube hesap kapatma linkine tıklayın.

Youtube Hesap Kapatma Linki: https://myaccount.google.com/preferences#deleteservices

Linke tıkladığınızda “Hesabınızı veya kullandığınız hizmetleri silin.” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki ürünleri silin bağlantısına tıklayın.

Youtube Hesap Kapatma 1. Adım
Açılan sayfadaki “Ürünleri Sil” bağlantısına tıklayın.

Bu tıklamanın ardından Google sizden hesabınızın şifresini tekrar isteyebilir. İsterse şifrenizi girin ve devam edin. Açılan sayfada Youtube satırını bulun.

Reklamlar
Youtube Hesap Kapatma Son Adım
Sekmelerden Youtube’yi seçin ve karşısındaki çöp kutusu simgesine tıklayın.

Böylelikle ardından ek sayfalar ve parola sorma penceresi açılırsa gerekli alanları doldurun ve Youtube hesabınızı kapatın. Youtube hesap kapatma işlem bu kadar.

Reklamlar

Hesabımı kapatmadan, Youtube kanalını silebilir miyim?

Youtube hesabınızı tamamen kapatmadan, hesabınıza bağlı olan kanalı silebilirsiniz. Kanalınızı silmek için ilk olarak Youtube hesabınıza giriş yapın. Ardından aşağıdaki kanal silme bağlantısına tıklayın.

Youtube Kanal Silme Bağlantısı: https://www.youtube.com/account_advanced

Bu tıklamanın ardından gelişmiş ayarlar sayfası açılacak. Bu sayfanın en altında Kanalı Sil düğmesi var. Bu düğmeye tıklayarak kanalınızı silebilirsiniz.

Reklamlar

Youtube hesap kapatma işlemi bu kadar. Makalede anlatılanları uygulayarak hesabınızı veya kanalınızı kapatabilirsiniz. Konuyla ilgili sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen bu alana isminizi girin