Youtube Hesap Kapatma | Youtube hesabı nasıl kapatılır?

Youtube Hesap Kapatma | Youtube hesabı nasıl kapatılır?

Youtube hesap kapatma işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Youtube hesabı nasıl kapatılır?” sorusu cevaplanıyor ve Youtube hesap kapatma linki paylaşılıyor.

Youtube, bir video paylaşım ve canlı yayın ağıdır. 2005 yılında Chad Hurley, Jawed Karim ve Steve Chen tarafından kurulmuştur. 2006 yılında Google tarafından satın alınan Youtube, Google çatısı altında çalışmaya devam etmektedir. Youtube tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popülerdir. Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı olan bir video platformdur. Bu kullanıcıların arasında elbette Youtube hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyenler olacaktır. Bu makalemizde Youtube hesabını kapatmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Youtube Hesabınızı Kolayca Kapatın

Bu başlık altında Youtube hesabınızı içerisindeki verilerle tamamen kapatmayı anlatacağız. Sadece kanalınızı silmek istiyorsanız aşağıdaki başlığı okumanızı tavsiye ederim. Başlayalım… İlk olarak aşağıdaki Youtube hesap kapatma linkine tıklayın.

Youtube Hesap Kapatma Linki: https://myaccount.google.com/preferences#deleteservices

Linke tıkladığınızda “Hesabınızı veya kullandığınız hizmetleri silin.” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki ürünleri silin bağlantısına tıklayın.

Youtube Hesap Kapatma 1. Adım

Açılan sayfadaki “Ürünleri Sil” bağlantısına tıklayın.

Bu tıklamanın ardından Google sizden hesabınızın şifresini tekrar isteyebilir. İsterse şifrenizi girin ve devam edin. Açılan sayfada Youtube satırını bulun.

Youtube Hesap Kapatma Son Adım

Sekmelerden Youtube’yi seçin ve karşısındaki çöp kutusu simgesine tıklayın.

Böylelikle ardından ek sayfalar ve parola sorma penceresi açılırsa gerekli alanları doldurun ve Youtube hesabınızı kapatın. Youtube hesap kapatma işlem bu kadar.

Hesabımı kapatmadan, Youtube kanalını silebilir miyim?

Youtube hesabınızı tamamen kapatmadan, hesabınıza bağlı olan kanalı silebilirsiniz. Kanalınızı silmek için ilk olarak Youtube hesabınıza giriş yapın. Ardından aşağıdaki kanal silme bağlantısına tıklayın.

Youtube Kanal Silme Bağlantısı: https://www.youtube.com/account_advanced

Bu tıklamanın ardından gelişmiş ayarlar sayfası açılacak. Bu sayfanın en altında Kanalı Sil düğmesi var. Bu düğmeye tıklayarak kanalınızı silebilirsiniz.

Youtube hesap kapatma işlemi bu kadar. Makalede anlatılanları uygulayarak hesabınızı veya kanalınızı kapatabilirsiniz. Konuyla ilgili sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.